صدور موافقت اصولی گردشگری مازندران تنها با پیوست فرهنگی امکان‌پذیر است.

ایزدی مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران در جلسه فصلی ستاد اقامه نماز که باحضور تعدادی از دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان در سالن اجتماعات اداره‌کل میراث‌فرهنگی مازندران برگزار شد با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم به اهمیت پیوست فرهنگی اقامه‌ی نمار در مناطق نمونه گردشگری و سواحل و تفرجگاه‌ها، گفت: موافقت اصولی مجموعه‌های گردشگری حتما با پیوست‌های فرهنگی صادر می‌شود.

او رعایت مسائل فرهنگی حجاب و ضرورت کنترل و نظارت بر آن به‌ویژه درایام سفر‌های نوروزی را از جمله انتقادات این اداره‌کل برشمرد و افزود: یکی از موارد مهم در بازدید‌های نظارتی ستاد خدمات سفر ضرورت ساماندهی سرویس‌های بهداشتی بوده که از مقدمات شرعی لازم برای اقامه نماز است و البته در سطح عالی وزارتخانه شخص وزیر هم بجد پیگیر این مسئله بودند که تاحدودی هم برای ساماندهی موثر و مفید واقع شد.

ایزدی در این جلسه گفت: مطالبه اجرایی امر خطیر حجاب و ضرورت رعایت حدود اسلامی و قانونی در بین گردشگران در مناطق مختلف استان، تفرجگاه‌ها وسواحل توسط این اداره به تنهایی کارساز نیست.

او در ادامه از رئیس ستاد اقامه نماز استان درخواست کرد: همه‌ی مجموعه‌های متولی این قانون با وحدت رویه با مجموعه‌ی ستاد خدمات سفر همکاری کنند تا این مساله در استان بدرستی نظارت شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار