معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: دستگاه‌های اجرایی، قانون حمایت از حقوق سالمندان را به طور کامل اجرا کنند.

طالبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی در شورای سالمندان استان خراسان جنوبی با اشاره به حماسه کم‌نظیر مردم خراسان جنوبی در ۱۵ تیر که منجر به کسب رتبه اول مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری در کشور شد گفت: سالمندی موضوعی است که همه ما در آینده در این گردونه قرار می‌گیریم لذا هر اقدامی را که امروز برای رفاه سالمندان انجام می‌دهیم، در واقع برای آینده خود ماست.

وی افزود: سالمندان بزرگان ما هستند که هم آیات و روایاتی در این زمینه داریم و هم ۱۶ قانون با ۲۴ تبصره در این زمینه وجود دارد و علاوه بر آن در قانون معلولان هم به مسایل رفاهی مورد نظر اشاره شده است. بخشی از موارد قانونی در زمینه سالمندان در استان اجرایی شده، اما به طور کامل انجام نشده که باید اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: لازم است همه دستگاه‌های اجرایی، مجتمع‌های بین راهی، کتابخانه‌ها، مکان‌های ورزشی و ... برای استفاده سالمندان مناسب سازی شوند.

طالبی با تأکید بر ضرورت تولید و انتشار محتوا‌هایی مرتبط از اقدامات دستگاه‌ها در زمینه سالمندان، متذکر شد: چالش‌های بیمه‌ای سالمندان در جلسه‌ای با حضور مدیرکل امور اجتماعی استانداری بررسی شود.

وی با بیان اینکه در جلسه کمیته فناوری اطلاعات در زمینه تسهیل امور سالمندان بررسی‌های لازم انجام شود، ادامه داد: جلسات تخصیص اعتبار برای ایجاد مراکز دوستدار سالمندان برگزار شود و دستگاه‌های اصلی عضو این شورا گزارش‌های خود را در زمینه برنامه‌های مورد نظر در طول سال و هفته سالمندان تا پایان تیر به دبیرخانه شورای سالمندان گزارش کنند.

به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی ؛ گزارشی در زمینه راه‌اندازی کانون‌های بازنشستگان به استاندار برای بیان آن در شورای اداری ارائه خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.