وزارت خارجه فرانسه اقدام اخیر رژیم صهیونیستی در بمباران مدارس غزه را محکوم کرد.

رژیم صهیونیستی طی ۹ ماه تجاوز به غزه خلاقیت‌های جدیدی در توحش علیه غیرنظامیان به کار گرفته است که بمباران بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، کشتار امدادگران و قتل عام غیرنظامیان در صفوف دریافت کمک‌های غذایی تنها بخشی از این موارد محسوب می‌شوند. بمباران مدارس اکنون خشم جامعه جهانی را به دنبال داشته است.

به گزارش الجزیره، وزارت خارجه فرانسه امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه‌ای اقدام رژیم صهیونیستی در بمباران مدارس غزه را تقبیح کرد. 

در بیانیه منتشر شده از سوی این وزارتخانه آمده است: ما حمله مرگبار اخیر (رژیم) اسرائیل به یک مدرسه وابسته به سازمان ملل در خان‌یونس که غیرنظامیان در آنجا پناه گرفته بودند را محکوم کرده و استفاده از چنین تاکتیک‌های جنگی را غیرقابل پذیرش می‌دانیم. 

این بیانیه می‌افزاید: ما خواستار انجام تحقیقاتی کامل درباره این حملات هستیم. غیرنظامیان باید در عملیات ارتش (رژیم) اسراییل مورد حفاظت قرار گیرند. 

موضع جدید وزارت خارجه فرانسه پس از آن مطرح می‌شود که رژیم صهیونیستی دیروز یک مدرسه وابسته به سازمان ملل در خان‌یونس را هدف قرار داد. این مدرسه به مانند سایر اماکن وابسته به سازمان ملل پناهگاه آوارگان فلسطینی بود. 

طی این حادثه دستکم ۲۹ فلسطینی شهید و ۶۰ تن دیگر مجروح شدند. حمله به این مدرسه، چهارمین حمله به مدارس غزه طی ۴ روز اخیر به حساب می‌آمد.

سازمان آنروا می‌گوید که از زمان آغاز جنگ غزه بیش از ۵۰۰ غیرنظامی طی حملات رژیم صهیونیستی به مدارس وابسته به سازمان ملل جان خود را از دست داده‌اند. 

مترجم: ابوالفضل هاشمی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار