مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: این استان در سه ماهه نخست امسال با نزدیک به ۱۴ میلیون تن تخلیه و بارگیری ۲۵ درصد از حجم فعالیت‌های تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی کشور را به خود اختصاص داد.

شکیبی نسب گفت: استان بوشهر در مدت سه ماهه امسال، ۴۴.۶ درصد تخلیه و بارگیری مواد نفتی کشور را به میزان ۲۴ میلیون و ۸۹۶ تن به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: در مدت یاد شده استان بوشهر ۲۷.۷ درصد صادرات دریایی کشور را به میزان هفت میلیون و ۴۱۰ هزار تن به سرانجام رسانده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در حوزه ترانزیت نیز بنادر استان با عملکرد ۴۴۱ هزار تنی ۱۲.۸ درصد ترانزیت دریایی کشور را به خود اختصاص دادند.

شکیبی‌نسب ادامه داد: در سه ماهه امسال بندر بوشهر با رشد ۷۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد یک میلیون و ۷۲۸ هزار و ۵۱۹ تن تخلیه و بارگیری بوده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد: در مدت یاد شده میزان تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی در بندر بوشهر نیز با افزایش ۱۴۵ درصدی در مقایسه با سال گذشته به ۹۵۰ هزار و ۹۴۲ تن رسیده است.

شکیبی‌نسب ادامه داد: با توجه به رونق روزافزون بندر بوشهر تلاش می‌سود به فراخور این رونق خدمات‌دهی مطلوبی به تجار و بازرگانان ارائه شود.

وی افزود: یکی از رویکردهای اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تعامل دوسویه و تاثیرگذار با بخش خصوصی است که این مهم به عنوان رویکرد راهبردی به طور ویژه دنبال می‌شود.

شکیبی نسب بیان کرد: در این زمینه توسعه‌ زیرساخت‌های مجتمع بندری نگین و بویژه احداث جاده دسترسی به مجتمع مذکور در دستور کار جدی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر قرار دارد.

برچسب ها: صادرات کالا ، بنادر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.