مدیریت بحران مازندران درباره بارش‌های رگباری، احتمال وقوع سیلاب‌های محلی و ریزش سنگ از امروز تا یکشنبه ۲۴ تیرماه در استان هشدار داد.

حسینعلی محمدی شیرکلایی مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان با فعالیت ناپایداری‌های محلی و همرفتی در ساعات بعدازظهر تا اوایل شب، روز‌های پنجشنبه ۲۱ تیرماه تا اواخر وقت یکشنبه ۲۴ تیرماه شاهد رگبار و رعد وبرق پراکنده، وزش باد و در مناطق کوهستانی با احتمال تگرگ در مناطق تحت تاثیر (دامنه‌ها و ارتفاعات استان) خواهیم بود.

او افزود: احتمال آبگرفتگی و وقوع سیلاب مقطه‌ای و محلی، پرآب شدن رودخانه ها، صاعقه و ریزش سنگ و اختلال تردد در جاده‌ها و محور‌های کوهستانی از تبعات فعالیت این سامانه بارشی خواهد بود.

محمدی شیرکلایی گفت: نیرو‌های خدماتی و امدادی استان با تمام تجهیزات آماده خدمات رسانی در صورت وقوع سیلاب احتمالی هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران افزود: رانندگان هنگام تردد در جاده‌های استان بویژه در محور‌های کوهستانی و در هنگام شب، ضمن رعایت نکات ایمنی با کسب اطلاعات از مسیر و با احتیاط کامل رانندگی کنند.

محمدی ادامه داد: در این مدت کوهنوردان و طبیعت گردان از صعود به ارتفاعات و مناطق کوهستانی و تردد و برپایی چادر و اقامت در فضا‌های باز جدا خودداری کنند.

او گفت: دامداران، دام‌های خود را به دور از حاشیه رودخانه ها، دهانه مسیل ها، نقاط مرتفع، فضای باز و در مناطق امن نگهداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران افزود: شهرداران در این مدت نسبت به پاکسازی جوی‌ها و کانال‌های هدایت آب‌های سطحی و نیز بازدید و مقاوم سازی داربست‌ها، سازه‌های موقت، تابلو‌ها و بیلیبورد‌های تبلیغاتی سطح شهر‌ها اقدام کنند.

محمدی افزود: صاحبان مزارع پرورش ماهی حاشیه رودخانه‌ها اقدامات احتیاطی لازم را به عمل آورند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.