نایب رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: از ابتدای سال تاکنون مجوز صادرات ۱۷ هزار تن مرغ صادر شده که ۱۲ هزار تن مرغ توسط اتحادیه صادر شده است.

سیدصدرالدین عظیمی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید و جوجه ریزی نه تنها کمبودی در عرضه مرغ نداریم،بلکه با مازاد تولید مواجه هستیم.

به گفته او، با افزایش حجم تولید مرغ، خرید حمایتی مرغ توسط پشتیبانی امور دام و افزایش صادرات و تسریع در روند آن در دستور کار قرار گرفته است.

عظیمی از خرید روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن مرغ توسط پشتیبانی امور دام خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون مجوز صادرات ۱۷ هزارتن مرغ صادر شده که براین اساس مجوز صادرات ۱۲ هزارتن مرغ به اتحادیه سراسری و ۵ هزارتن زنجیره ها داده شده است. گفتنی است که اتحادیه کل مجوز خود را صادر کرده است.

نایب رئیس اتحادیه مرغداران ادامه داد: با توجه به حجم‌تولید و جوجه ریزی، ماهانه ۱۰ هزارتن مرغ باید به بازارهای هدف صادر شود تا قیمت مرغ در بازار داخل به تعادل برسد.

او از افزایش عرضه مرغ در ایام‌محرم خبر داد و گفت: بنابر آمار روزانه ۷ هزارتن مرغ در سطح کشور عرضه می شود که در دهه اول محرم با ازدیاد تقاضا، عرضه به ۸ هزارتن در روز افزایش می یابد.

خبرنگار: آزاده محبی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار