خبرگزاری باشگاه خبرنگاران | اقتصادی - اقتصاد و انرژی
۴۳ : ۱۲ - پنجشنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۶

اخبار اقتصاد و انرژی

باشگاه خبرنگاران -شبکه توزیع برق پاسخگوی بار بیش از حد نیست/ قیمت تعرفه ها در زمان پیک 2.5 برابر می شود
مدیر عامل شرکت توزیع برق تهران خبر داد؛
صبوری گفت: شبکه برای تحمل بار استانداردی طراحی شده است، بنابراین پاسخگوی بار بیش از حد نیست.
باشگاه خبرنگاران -روند کند طرح هدفمندی یارانه‌ها در سال ۹۵ /مغایرت سیاست‌های دولت با اهداف اقتصاد مقاومتی
در بررسی بند چهارم سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مطرح شد؛
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: وجوه هدفمند سازی یارانه‌ها در تمامی بخش‌های مختلف اقتصادی کشور دیده می‌شد، اما به دلیل پرداخت‌های بی حساب و کتاب، شاهد تحقق این امر نبوده ایم.
باشگاه خبرنگاران -فرصت ازدست رفته ایران در بازار نفت و گاز/ راه ابریشم جدید و دور زدن ایران از معادلات آسیای مرکزی
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می دهد:
بااینکه آمریکا با ایده راه ابریشم جدید سعی در حذف ایران از معادلات انرژی آسیای مرکزی دارد امااستفاده از دوران پسابرجام می تواند کشور را به جایگاه اصلی خود دراین منطقه بازگرداند.
باشگاه خبرنگاران -گام‌‌های بلند دولت برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی/ فاصله عقب‌ماندگی‌ها تا برآورده شدن انتظارات مردم زیاد است
در نامه وزیر اقتصاد به رهبر معظم انقلاب مطرح شد؛
طیب نیا نوشت: در سال گذشته، بر مبنای رهنمودهای حضرتعالی، دولت توانست با همکاری کلیه ارکان نظام جمهوری اسلامی و مشارکت مردم، گام‌‌های بلندی برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بردارد.
باشگاه خبرنگاران -سقوط قیمت نفت با افزایش ذخایر
رویترز خبر داد؛
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 17 سنت، معادل 0.3 درصد کاهش به 50 دلار و 79 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز 18 سنت، معادل 0.4 درصد افت داشت و به 48 دلار و 8 سنت رسید.
باشگاه خبرنگاران -افزایش تولید نفت شیل / سرمایه گذاری ها در سال های 2017 تا 2019 به بار می نشیند
رویترز نوشت؛
سرمایه گذاری های بی سابقه انجام شده در طی سال های 2011 تا 2011 در سال های 2017 تا 2019 به بار خواهد نشست و احتمالا در این بازه زمانی شاهد بیشترین افزایش در پروژه های عظیم تولید نفت در طول تاریخ این صنعت خواهیم بود.
باشگاه خبرنگاران -کسانی که مدعی تبعیت از رهبری هستند باید امنیت را برای کارآفرین مهیا کنند/ سازمان بازرسی و اطلاعات نباید برای مدیران مشکل ایجاد کند
در نشست بررسی روند اجرای تونل انتقال آب از دریای عمان به فلات مرکزی مطرح شد؛
جهانگیری گفت: کسانی که مدعی تبعیت از رهبری هستند و نیز نهادهای فرهنگی، اجتماعی و قضایی باید امنیت را برای تولیدکننده و کارآفرین مهیا کنند.
باشگاه خبرنگاران -هدررفت سرمایه نسل آینده، مدال افتخار دولت وقت/ آیا روند افزایش رشد اقتصادی همسو با کاهش نرخ تورم بوده است؟
یک عضو اتاق بازرگانی در گفتگوی تفصیلی با باشگاه خبرنگاران جوان:
آرگون گفت: کشور در سال ٩٥ تورم تک رقمى را تجربه کرده که امید است با کنترل این نرخ، شاهد رونق اقتصادى، رشد مستمر وباثبات و با کمترین نوسان توام با تورم تک رقمى طی سالهاى آتى باشیم.
باشگاه خبرنگاران -طلای خاکستری چالش است یا فرصت / بیش از 80 درصد پساب‌های تولیدی جامعه بدون تصفیه به اکوسیستم و طبیعت برمی‌گردند
دوم فروردین روز جهانی آب؛
22 مارس برابر با 2 فروردین، از سوی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی آب نام‌گذاری شده است و شعار سال 2017 میلادی به پساب ها اختصاص داده شده است.
باشگاه خبرنگاران -عدم امکانات کشورهای در حال توسعه هنوز برای مدیریت فاضلاب / مرگ سالانه 486 هزار نفر به‌دلیل عدم دسترسی به آب سالم در دنیا
به مناسبت روز جهانی آب؛
بررسی‌های کارشناسان نشان می‌دهد بیشتر شهرهای کشورها در حال توسعه هنوز به امکانات و منابع مالی کافی جهت مدیریت فاضلاب و استفاده از آن در جهت توسعه پایدار دسترسی ندارند.