۲۱ : ۱۰ - چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶
کد خبر: ۶۰۹۱۸۹۸
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
در بیانیه وزارت خارجه مطرح شد؛

امروز دولت جدید آمریکا در اجرای تعهدات برجامی آن کشور اقدام به تمدید اسقاطیه تحریم‌های کنگره آمریکا نموده و بدین ترتیب به توقف اجرای این تحریم‌ها ادامه داد.

بیانیه وزارت خارجه ایران درخصوص اقدام متقابل علیه برخی افراد و نهادهای آمریکاییبه گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امروز دولت جدید آمریکا در اجرای تعهدات برجامی آن کشور اقدام به تمدید اسقاطیه تحریم‌های کنگره آمریکا نموده و بدین ترتیب به توقف اجرای این تحریم‌ها ادامه داد.

همزمان همان گونه که باتوجه به عملکرد دولت جدید آمریکا پیش بینی می‌شد، این دولت برای کمرنگ کردن تبعات مثبت اجرای این تعهد برجامی خود، اقدام به فضاسازی منفی و اعمال فشارهای جانبی با صدور همزمان گزارش به کنگره پیرامون اتهامات واهی و بی اساس در سایر حوزه‌ها و نیز اضافه کردن نام تعدادی از افراد و شرکت‌های ایرانی به فهرست تحریم‌های موشکی نمود.

جمهوری اسلامی ایران سوءنیت دولت آمریکا در تلاش برای کاهش آثار مثبت اجرای تعهدات برجامی آن کشور با افزودن افراد حقیقی و حقوقی به فهرست تحریم‌های فرامرزی یکجانبه و غیرقانونی آن کشور را محکوم نموده و آن را غیرقابل قبول و مغایر با موازین حقوق بین الملل می‌داند.

جمهوری اسلامی ایران همانگونه که بار‌ها اعلام کرده ضمن تاکید بر حق مسلم و قانونی خود برای ارتقاء توانمندی‌های دفاعی کشور، تصریح می‌نماید که به منظور حفظ و حراست از حاکمیت، استقلال سیاسی و تمامیت سرزمینی جمهوری اسلامی ایران، برنامه موشکی خود را که هیچگونه مغایرتی با تعهدات بین المللی ایران و قطعنامه ۲۲۳۱ ندارد، با قوت و اقتدار و براساس برنامه ریزی خود ادامه خواهد داد.
 
وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران به عنوان عمل متقابل، در اجرای مصوبه شورای عالی امنیت ملی و در پاسخ به اقدام غیرقانونی دولت آمریکا، پیرو بیانیه مورخ ۱۵ بهمن ماه ١٣۵٥، ۹ فرد و شرکت آمریکایی را که سابقه اثبات شده‌ای در نقض فاحش حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بین المللی از طریق مشارکت و معاونت مستقیم یا غیرمستقیم در ارتکاب جنایات ضدبشری رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی یا اقدامات تروریستی این رژیم، مشارکت و معاونت در حمایت از تروریزم تکفیری و سرکوب مردم منطقه و یا مشارکت موثر در اقدام علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران داشته اند، به "فهرست افراد حقیقی و حقوقی تحت تحریم جمهوری اسلامی ایران" افزوده و فهرست بروز شده مزبور را پس از طی مراحل تصویب توسط مراجع ذیصلاح داخلی منتشر خواهد کرد.
 

"لیست افراد حقیقی و حقوقی تحت تحریم جمهوری اسلامی ایران"

 به دنبال بیانیه صبح امروز مورخ ۱۳۹۶ / ۰۲ / ۲۸ وزارت امور خارجه در خصوص اقدام متقابل علیه برخی افراد و نهادهای آمریکایی، بدینوسیله فهرست بروز شده "افراد حقیقی و حقوقی تحت تحریم جمهوری اسلامی ایران" که سابقه اثبات شده‌ای در نقض فاحش حقوق بشر و حقوق بشردوستانه بین المللی از طریق مشارکت و معاونت مستقیم یا غیرمستقیم در ارتکاب جنایات ضدبشری رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی یا اقدامات تروریستی این رژیم، مشارکت و معاونت در حمایت از تروریزم تکفیری و سرکوب مردم منطقه و یا مشارکت موثر در اقدام علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران داشته اند، پس از طی مراحل تصویب توسط مراجع ذیصلاح داخلی به شرح ذیل اعلام می‌گردد. فهرست جدید، جایگزین فهرست مندرج در بیانیه مورخ ١٥ / ١١ / ۱۳٩٥ می‌باشد.
 
‏‏ ۱. Huntington Ingalls Industries: بدلیل مشارکت در تولید رزمناوهای ساعر ۵ که در اختیار رژیم صهیونیستی قرار گرفته و در جنایات جنگی علیه مردم مظلوم فلسطین و لبنان و اشغالگری دولت غاصب در خاورمیانه بکار گرفته شده است.

 ۲. شرکت Booz Allen Hamilton: شرکت پیمانکاری امنیتی وابسته به سازمان اطلاعاتی "سیا" که در منطقه خاورمیانه فعال است. مدیریت تمام بخش‌های این شرکت برعهده نیروهای امنیتی آمریکا است (این شرکت همچنین مسئولیت جمع آوری اطلاعات علیه نهادهای ایرانی و انجام عملیات امنیتی علیه جمهوری اسلامی ایران را برعهده دارد).

‏ ۳. Horacio D.Rozanski: مدیر اجرایی شرکت بوزآلن همیلتون

 ۴. شرکت KingFisher Systems: این شرکت که در سال ۲۰۰۵ تشکیل شده است، به دولت آمریکا و سرویس‌های اطلاعاتی این کشور در زمینه خدمات امنیتی مشاوره می‌دهد که عمدتاً در حوزه سایبری است. یکی از عملیات‌های این شرکت رصد تحرکات دریانوردی ایران بوده است.

‏ ۵. Roy L. Reed, Jr: مدیر اجرایی شرکت کینگ فیشر، که به مدت ۳۵ سال در خدمت نهادهای امنیتی وابسته به وزارت دفاع آمریکا بوده است.

 ۶. شرکت DynCorp International: این شرکت امنیتی جایگزین شرکت بلک واتر در یمن شده است. براساس یک قرارداد ۳ میلیارد دلاری، پس از عقب نشینی نیروهای بلک واتر از باب المندب، نیروهای این شرکت جایگزین شده اند.

 ۷. شرکت McAlester Army Ammunition Plant: شرکت تسلیحات سازی آمریکایی که در شهر مک آلستر مستقر است. این شرکت با تامین بخشی از تسلیحات سنگین ارتش آمریکا، در اقدامات مخرب علیه صلح، ثبات و امنیت بین المللی از سوی آمریکا مشارکت دارد.

 ۸. بنیاد The BIRD Foundation: این بنیاد مبادرت به حمایت از سرمایه گذاری مشترک شرکت‌های اسرائیلی و آمریکایی در حوزه صنایع "های تک" به نفع رژیم صهیونیستی میکند.

 ٩. بنیاد The BSF Foundation: بنیاد مشترک علوم که به ارتقاء همکاری در حوزه علوم و تکنولوژی بین رژیم صهیونیستی و شرکت‌های آمریکایی کمک کرده است.

 ١٠. شرکت BENI Tal
 ۱۱. شرکت تسلیحاتی RAYTHEON
 ۱۲. شرکت ITT Corporation
 ۱۳. شرکت Re/Max Real Estate
 ۱۴. شرکت Oshkosh Corporation
 ۱۵. شرکت تسلیحاتی Magnum Research Inc
 ۱۶. شرکت تسلیحاتی Kahr Arms
 ۱۷. شرکت M۷ Aerospace
 ۱۸. شرکت Military Armament Corporation
 ۱۹. شرکت تسلیحاتی Lewis Machine and Tool Company
 ۲۰. شرکت تسلیحاتی Daniel Defense
 ۲۱. شرکت تسلیحاتی Bushmaster Firearms International
 ۲۲. شرکت اسلحه O.F. Mossberg & Sons
 ۲۳. شرکت تسلیحاتی.H-S Precision, Inc

موارد شماره ١٠ الی ٢٣، به شرح ذکر شده در بیانیه ١٥ / ١١ / ۱۳٩٥ می‌باشد.
 
انتهای پیام/ 
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
مقصر اصلی دیپلماسی ضعیف دولت قبل بود تحریمها مثل یک تله ای بود برای ایران که متاسفانه دولت قبل به راحتی وارد ان شد. و همه این موضوع ناشی از مقام دادن به افرادی است که کار و شغل خود را نمی دانند. حالا دیگر ایران در مرداب گیر افتاده و مردم بدبخت فشار را باید تحمل کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
مگر این اقدام ایران ،عامل بازدارنده برای آمریکا میشه؟؟!!!آیا فایده ایی هم داره!!!!؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
خب ديگه ،ما هم چند شركت آنها رو تحريم مي كنيم تا حساب كار دستشون بياد!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
واقعا که زحمت کشیدین
این تحریمهای شما علیه امریکا کاربرد ندارد
نباید به امریکا اعتماد میکردین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
اين شركت ها و افراد مگه با ايران مراوده اي هم داشتن كه از تحريم ايران ضرر كنن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
واقعا خسته نباشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
فقط استفاده ی انتخاباتی داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
با سلام ان شاالله مردم این بار انتخاب قوی تر و جدیدتری انجام دهند..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۸
باز هم به آمریکا اعتماد کنید
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر