کد خبر: ۶۲۰۸۵۴۶
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۶:۰۰
فتح اللهی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: شهرداری تهران حدود 2 هزار و 400 میلیارد تومان در حوزه خدمات و زیرساخت بافت‌های فرسوده پایتخت هزینه کرده است.

هزینه بیش از 2 هزار میلیارد تومانی شهرداری برای نوسازی بافت‌های فرسوده پایتختعباداله فتح اللهی مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: شهرداری تهران حدود 2 هزار و 400 میلیارد تومان در حوزه خدمات و زیرساخت بافت‌های فرسوده پایتخت هزینه کرده است، این در حالی است تمام هزینه‌هایی که توسط شهرداری‌های کل کشور به این منظور صرف می‌شود، معادل یک پنجم مبلغ هزینه شده در شهر تهران است.

وی با بیان اینکه همکاری و حضور شورایاران و نمایندگان مردم در قالب تشکل‌های مردمی مشوق شهرداری برای تأمین زیرساخت‌ها و خدمات در شهر است، افزود: هدف از تشکیل ستادهای بازآفرینی منطقه‌ای تکمیل حلقه مدیریت هماهنگ است که این امر محقق نمی شود، مگر اینکه تمام نهادهای مسئول در نوسازی زیر یک سقف جمع شوند و تمامی امکانات، ظرفیت‌ها و برنامه‌ها را در راستای نوسازی بافت‌های فرسوده بسیج کنند.

فتح اللهی تصریح کرد: 5.4 درصد مساحت منطقه 9 شهرداری تهران دارای بافت فرسوده است که اگر بخواهیم بخش‌های فعال زندگی را در این منطقه در نظر بگیریم،حدود 47 درصد از این منطقه شامل فرسودگی است.

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران در پایان عنوان کرد: در سال گذشته هیچ بودجه‌ای از سوی دولت برای ستاد بازآفرینی تخصیص داده نشد، به همین دلیل شهرداری تهران پذیرفت تا هزینه‌ای بابت اقدامات در زمینه حفاری دستگاه‌های اجرایی در سطح شهر دریافت نکند و در برابر آن هزینه انشعابات در بافت های فرسوده رایگان شود که دستور العمل اجرایی آن به مناطق ابلاغ شده و از طریق اتوماسیون اداری و به صورت سیستمی قابل اعمال است.

انتهای پیام/

5.4 درصد مساحت منطقه ٩ تهران بافت فرسوده است

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل