کد خبر: ۲۰۸۰۷۳
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۰ - ۱۲:۵۱
محمود فرشچيان:

طراحي ضريح امام حسين(ع) تا 2 ماه آينده به پايان مي‌رسد و اين اثر را به جرات مي‌توان گفت اثر بي نظير معنوي است.

محمود فرشچيان هنرمند برجسته نگارگري ايران، به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: تازه ترين اثر يا به عبارتي آخرين اثري كه در حال حاضر ارائه كرده ام اثري با عنوان "يسبح الله" اثري متفاوت خواهد بود كه به زودي در مجموعه فرهنگي تاريخي سعد آباد رونمايي مي‌شود.
وي همچنين درباره ساخت ضريح امام حسين(ع) نيز گفت: طراحي ضريح امام حسين(ع) تا 2 ماه آينده به طور كامل آماده خواهد شد.
فرشچيان درباره اثر كم نظير هم گفت: اثر مذهبي ضريح امام حسين(ع) كاملا متفاوت و داراي ويژگي هاي خاصي است در حقيقت مي‌توان گفت اين اثر يكي از آثار ويژه و منحصر به فرد معنوي خواهد بود كه تاكنون ارائه نشده است.
وي درباره مراحل پاياني طراحي ضريح امام حسين(ع) نيز گفت:مراحل طراحي ضريح امام حسين(ع) به خوبي در حال پيشرفت است و سعي كرديم تا اثري ماندگار را ارائه كنيم.
*اوضاع نگارگري مطلوب شده است
وي در ادامه تصريح كرد: تاكنون اوضاع نگارگري نگران كننده بود ولي خوشبختانه در حال حاضر اوضاع نگارگري بهتر شده و رضايت بخش است.
وي گفت: اميدوارم با عنايت و توجه بيشتر مديران هنري وضعيت نگارگري بهتر از گذشته شود.
فرشچيان در مقايسه نگارگري در گذشته و امروز نيز گفت: در گذشته نمايشگاه ها و امكانات هنري در بخش نگارگري تنها به چند هنرمند اختصاص داده مي‌شد.
وي گفت: اين در حالي است كه پس از انقلاب شكوهمند اسلامي توجه به هنرمندان نگارگر و موضوعاتي كه مي‌پرداختند كاملا تغيير كرد و در حال حاضر شاهد رشد و پرورش استعدادهاي هنري بيشتر در حوزه نگارگري هستيم./ي2
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر