کد خبر: ۳۲۸۶۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۷

چهارمین سفر فرماندار قم به دهستان نیزار با هدف بازدید از 20 روستای این بخش انجام شد.

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی فرمانداری قم، همزمان با آغاز چهارمین سفر از دور نخست بازدید فرماندار از روستاهای سطح استان، 20 روستای دهستان نیزار بخش سلفچگان، توسط فرماندار، معاونین عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار، مدیر کل امور روستایی استانداری قم و بخشدار سلفچگان مورد بازدید قرار گرفت.
سید محمد جواد آل‌احمد بخشدار بخش سلفچگان اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است در دور اول سفرهای فرماندار به بخش، 20 روستای دهستان نیزار بخش سلفچگان مورد بازدید قرار گیرند تا مصوبه‌های سفر استاندار به این روستاها پیگیری شود و اقدامات لازم برای برطرف شدن مشکلات احتمالی صورت پذیرد.
وی در ادامه با بیان اینکه پروژه‌های تاثیرگزار در امنیت و آبادانی روستاها در دست اقدام است، عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین طرح‌های اجرایی روستاها طرح‌هادی است که هم‌اکنون این طرح در بیش از 60 درصد روستاهای دهستان اجرا شده است.
بخشدار سلفچگان پیشرفت طرح‌ هادی در روستاهای منطقه را عامل زیباسازی روستاها دانست و در ارتباط با دیگر پروژه‌های روستایی گفت: بهره‌مندی 90 درصد روستاهای دهستان از نعمت گاز طبیعی و فراهم کردن آب شرب برای 60 درصد روستاها از جمله اقدامات موثری است که در سطح روستاها به اجرا درآمده است، البته باید توجه داشت که 40 درصد روستاهای دهستان نیزار با کمبود آب مواجه هستند و یا به عبارت دیگر در این روستاها خشکسالی وجود دارد.
وی با بیان اینکه 17 روستای دهستان نیزار دارای دهیار است، عنوان کرد: احداث سالن ورزشی برای دو روستای بزرگ دهستان، اتصال روستاها به شبکه مخابراتی کشور، الحاق اراضی ملی بدون محدودیت و ساخت هفت خانه عالم در روستاها از دیگر اقدامات بخشداری سلفچگان در روستاهای دهستان نیزار است.
این سفر با بازدید و سرکشی فرماندار از روستاها آغاز و با ادای احترام به یادمان شهدای بخش و امامزادگان موجود در دهستان نیزار، ادامه یافت.
در ادامه فرماندار در ارتباط با چهارمین سفر از دور نخست بازدید از روستاهای سطح استان قم اظهار کرد: به منظور بررسی وضعیت خدمت‌رسانی به روستاییان استان، در این سفر 20 روستا از مجموع 44 روستای بخش سلفچگان مورد بازدید و سرکشی قرار خواهد گرفت تا با مشاهده و ثبت مشکلات، در راستای برطرف کردن مشکلات، با دستگاه‌های مسئول هماهنگی‌های لازم انجام پذیرد.
وی با بیان اینکه برخی روستاها دچار مشکل خشکسالی هستند، گفت: کمبود منابع طبیعی یک امر جدی است و این موضوع باید مورد بررسی قرار گیرد البته لازم به ذکر است که اقدامات لازم برای اتصال روستاهای استان به یک
شبکه آبرسانی غنی، در دست اقدام است.
حقیقی‌مقدم دارا بودن یک فضای امن و راحت را از ملزومات زندگی روستایی دانست و در این رابطه افزود: وضعیت امنیتی روستاها نقش بسزایی در عمران و آبادانی روستاها ایفا می‌کند، به همین دلیل موضوع امنیت روستاها با دهیاران و مسئولان شوراهای اسلامی روستاها مطرح می‌شود.
وی در پایان رضایتمندی مردم از اقدامات صورت گرفته در روستاها را از نقاط قوت این سفر دانست و اظهار کرد: رضایتمندی مردم از امکانات فراهم شده و اقدامات صورت گرفته در روستاها شیرینی لذت‌بخشی را به ما منتقل کرد چراکه مردم از امکانات فراهم شده ابراز خوشحالی می‌کردند و از این بابت قدردان زحمات بودند./ر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر