کد خبر: ۳۸۶۷۹۴
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۰ - ۱۳:۳۷
رییس کل سازمان نظام پزشکی کشور:

در حال حاضر یکی از چالش های جدی نظام سلامت کمبود اعتبار است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، دکتر سید شهاب الدین صدر روز دوشنبه در جمع اعضای هیات مدیره نظام پزشکی شهرستان های استان لرستان، با تاکید بر ضرورت افزایش اعتبارات حوزه سلامت، گفت: در حال حاضر یکی از چالش های جدی نظام سلامت کمبود اعتبار است. اگر موضوع سلامت در جایگاه واقعی و اولویت اول تا پنجم کشور قرار گیرد و سرانه سلامت رشد کافی و مناسبی داشته باشد بسیاری از مشکلات این حوزه و فشارهای مالی ناشی از درمان بیماری‌ها از روی دوش مردم برداشته خواهد شد.
وی افزود: تقویت صندوق های بیمه‌ای و حمایتی، واقعی کردن تعرفه‌ها و بهبود ساختار نظام سلامت ملی از دیگر موارد مهمی است که باید در اصلاح نظام سلامت مورد توجه قرار گیرد.
رییس کل سازمان نظام پزشکی، با اشاره به مصوبات مجلس شورای اسلامی در قانون برنامه پنجم توسعه در بخش سلامت، این مصوبات را مترقی و آینده‌نگر خواند و عنوان کرد: با تلاش اغلب اعضای جامعه پزشکی عضو مجلس شورای اسلامی قوانینی که در برنامه پنجم توسعه مصوب شد می تواند موجب اصلاح و ارتقای نظام سلامت شود.
وی اضافه کرد: رشد بیش از 60 درصدی اعتبارات حوزه سلامت در سال 90 یکی از دستاوردهای این مصوبات بود که امیدواریم با ادامه رویکرد سلامت محور مجلس، این رشد در سال 91 نیز ادامه یابد.
دکتر صدر با بیان اینکه عمده آسیب‌های ناشی از هر چالش و مشکلی در نظام سلامت متوجه مردم و اعضای جامعه پزشکی خواهد بود، گفت: نگاه ما در مجلس و سازمان نظام پزشکی همواره بر تقویت حوزه سلامت کشور و کم کردن سهم مردم از پرداخت هزینه های درمان بوده است که این موضوع در گروی تصویب و پیش بینی قوانین مورد نیاز و اجرای صحیح این قوانین توسط دولت است.
وی افزود: عمده‌ترین نگرانی ما، تحمیل هزینه های اضافی و سقوط بیماران و خانواده های آنان به زیر خط فقر پس از یک دوره درمان است که حل این چالش بیش از هر چیز به مسوولان و قانونگذارانی نیاز دارد که مسایل و مشکلات اصلی و واقعی حوزه سلامت را بدانند و در جهت حل آنها قدم بردارند.
گفتنی است، پیش از سخنان دکتر صدر، نمایندگان اعضای جامعه پزشکی و اعضای هیات مدیره نظام پزشکی شهرستان‌های استان لرستان ضمن ارایه گزارش عملکرد، مشکلات و موانع حوزه سلامت در این استان را مطرح نموده و مشکلات بیماران و مردم لرستان را در حوزه های مختلف بویژه بخش بهداشت و درمان به نایب رییس مجلس شورای اسلامی منتقل کردند./ع

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر