کد خبر: ۳۸۷۸۷۲۲
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۹
پاسخ معاون معاونت برنامه‌ریزی به انتقاد‌های بودجه‌ای مجلس؛

معاون برنامه‌ریزی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: لایحه بودجه 91 بسیار منطبق بر قانون برنامه پنجم توسعه است.


 

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت؛ داود منظور در مورد وضعیت کلیات لایحه بودجه 91 در کمیسیون تلفیق مجلس گفت: طی نشستهای متعدد و طولانی در هفته گذشته و هفته جاری، کلیات بودجه و اثرات کلان ناشی از آن با حضور نمایندگان دولت برای اعضای کمیسیون تلفیق تبیین و به سوالات و ابهامات آنها پاسخ داده شد.

 

وی افزود: هر چند در رأی گیری به عمل آمده در عصر روز یکشنبه 20 فروردین کلیات لایحه به تأیید کمیسیون تلفیق نرسیده است، ولی بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی، رأی گیری مجدد در خصوص کلیات لایحه بودجه صبح امروز(دوشنبه) به عمل خواهد آمد.

 

معاون برنامه‌ریزی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد؛ اعضای کمیسیون تلفیق با تصویب کلیات بودجه 91 وارد بررسی تفصیلی آن خواهند شد.

 

منظور در مورد گفته برخی از نمایندگان مبنی براینکه لایحه با برخی مواد قانون برنامه پنجم مغایرت دارد، گفت: لایحه با رویکرد قانون برنامه پنجم توسعه تدوین شده که با تصویب و اجرای آن گام دوم اجرای قانون برنامه با جدیت برداشته خواهد شد.

 

وی ادامه داد: طبعا در مواردی که بین ماده واحده لایحه بودجه 91 و سایر قوانین از جمله قانون برنامه پنجم مغایرتی وجود دارد، در صورت تصویب لایحه پیشنهادی دولت، برای سال مالی جاری این قانون حاکم خواهد بود.

 

منظور خاطر نشان کرد: به هر حال نمایندگان مجلس می توانند اصلاحات مورد نظر خود را در لوایح پیشنهادی دولت معمول کنند.

 

وی در مورد گفته برخی نمایندگان مبنی بر مشخص نبودن سقف درآمد لایحه بودجه 91 گفت: درآمدهای دولت براساس پیش‌بینی قیمت نفت و پیش‌بینی نرخ ارز و پیش بینی درآمدهای مالیاتی و سایر درآمدهای دولت در لایحه بودجه دیده می شود و طبعا در صورت حصول درآمدهای مازاد، مصارف آن در یکی از بندهای ماده واحده پیش بینی شده است.

 

منظور یادآور شد: به هر حال بودجه تنها یک پیش بینی است و تحقق درآمدها بستگی به بازار ارز و شرایط فروش نفت خواهد داشت.

 

معاون برنامه‌ریزی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در مورد انتقاد نمایندگان از عدم ذکر ارقام هدفمندی یارانه‌ها در لایحه بودجه 91 گفت: هدفمندی قانون خاص خود را دارد که مصارف درآمدهای حاصل از هدفمندی در آن به طور کامل مشخص شده است، چنانچه دولت همچون سال گذشته بخواهد از سهم خود در درآمدهای هدفمندی صرف نظر کند، هدفمندی انعکاس چندانی در بودجه عمومی نخواهد داشت.

 

وی افزود: آنچه در لایحه بودجه وجود دارد، منابع و مصارف سازمان هدفمندی یارانه‌هاست که همچون سایر شرکتهای دولتی در پیوست شماره 3 لایحه بودجه منعکس می شود.

 

معاون برنامه‌ریزی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور گفت: دولت در لایحه بودجه 91 سرجمع منابع هدفمندی یارانه ها را مسکوت گذاشته است، تا با هماهنگی نمایندگان مجلس میزان آن تعیین شود، به هر حال سقف منابع هدفمندی هر چه که باشد، تنها در بودجه سازمان هدفمندی منعکس شده و تغییری در بودجه عمومی ایجاد نخواهد کرد.

/ع2
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر