کد خبر: ۳۸۷۹۵۷۰
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۹

آمارهاي تکان دهنده اي از افزایش بیماری‌های روانی میان نظامیان انگلیسی وجود دارد که نشان مي دهد 9 هزار نظامی اين كشور قربانيان پنهان جنگ‌های انگلیس در عراق و افغانستان هستند.

به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی میرور ؛ نتایج تحقیقات انجام شده نشان مي دهد 9 هزار نظامی انگلیسی که از جنگ افغانستان باز گشته اند ، به انواع بيماريهاي روحي و رواني مبتلا شده و قربانیان پنهان این جنگ محسوب می شوند.

 

بر اساس اين گزارش ، نظامیان با ناراحتی های روانی زخم هایی دارند که دیده نمی شود اما زخم های آنها به همان اندازه نابود کننده است و در اغلب موارد سخت درمان می شوند . مشکل روانی این نظامیان انگلیسی که از تجربه های خود در جنگ های عراق و افغانستان وحشت زده اند به طور چشمگیری رو به وخامت است.

 

بر اساس نتایج تحقیقات ، تعداد کل نظامیان انگلیسی که مشکلات روانی دارند در فواصل سال های 2007 تا 2010 میلادی از 2 هزار و 289 مورد به 2 هزار و 510 نفر رسیده است که این امر به معنای افزایش 9.7 درصد است. در ادامه این تحقیق آمده است : تعداد نظامیان انگلیسی مبتلا به "فشارهای عصبی بعد از وقوع آسیب های روحی" موسوم به " PTSD" نیز از 122 مورد در سال 2007 میلادی به 185 مورد در سال 2010 رسیده است که این امر به معنای افزيش 51 درصدي آن است.

 

در حال حاضر ارتش انگلیس حدود 100 هزار نظامی دارد که 9 هزار و 500 نفر از آنها مشغول انجام وظیفه در افغانستان هستند . بر اساس جدیدترین آمار موجود 2 هزار و 510 نظامی انگلیسی در سال 2010 میلادی با مشکلات روانی شناسایی شدند و بعدها مشخص شد که 185 نفر از آنها به استرس بعد از وقوع آسیب روحی مبتلا هستند . نظامیانی که در خط مقدم جنگ ها شرکت می کنند بیشترین آسیب روانی را متحمل می شوند./ا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر