کد خبر: ۳۹۹۵۸۲۸
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۱ - ۲۰:۳۰
تبریز/

دبیر کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری آذربایجان‌شرقی گفت: با مشارکت و حضور بخش خصوصی، بیش از 600 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در منطقه "حماملو" شهرستان ورزقان در حال اجراست.

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران تبريز،  تراب محمدی اظهار کرد: این حجم سرمایه‌گذاری در راستای ساخت مجموعه سوئیت‌های اقامتی، امکانات رفاهی، محوطه‌های ورزشی و گردشگری هزینه می‌شود.

 وی امکان ورزش‌های زمستانی و کوهستانی و طبیعت‌گردی را از فرصت‌های منطقه عنوان کرد و افزود: این منطقه نمونه گردشگری با مساحتی معادل 200 هکتار و وجود جاذبه‌های فراوان تاریخی و طبیعی گردشگری در محدوده منطقه، از ظرفیت بالایی برای رشد و گسترش برخوردار است.

 وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طبیعت زیبا و آب و هوای چهار فصل منطقه "حماملو"، آن را برای جذب گردشگر در تمام فصول سال مناسب کرده است، ساخت اقامتگاه‌هایی در دل غارهای انسان ساخت این روستا می‌تواند "حماملو" را به مقصدی با اولویت ویژه در آذربایجان‌شرقی و ایران تبدیل کند.

 مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان با اشاره به ویژگی این اماکن اقامتی اظهار کرد: سرمایه‌گذار این منطقه ساخت 350 سوئیت اقامتی در غارهای روستا و کلبه‌هایی داخل محوطه فضای سبز "حماملو"، خدمات آب‌درمانی، فروشگاه‌ها، میدان‌های اسب‌سواری، بالون‌سواری و سایر ورزش‌های پر جاذبه را متعهد شده است.

محمدی با اشاره به موقعیت جغرافیایی مناسب این منطقه نمونه گردشگری، اظهار کرد: "حماملو" در امتداد جاده منتهی به روستای هدف گردشگری "آقابابا فرامرزی" قرار داشته و دارای جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی فراوانی است.

وی همچنین "حماملو" را دارای ویژگی‌های اکوتوریستی دانست و گفت: وجود قلعه تاریخی، مناظر بی‌بدیل طبیعی مانند چشم‌اندازهای منطقه "چیچکلو"، وجود رود دائمی در میان روستا، غارهای انسان ساخت و قرارگیری در محدوده آثاری نظیر قلعه "جوشین" و "گل‌آخور"، این روستای زیبا را تبدیل به منطقه نمونه گردشگری ویژه کرده است.

محمدی اظهار امیدواری کرد، با بهره‌بردار ی از فاز نخست این پروژه عظیم سرمایه‌گذاری در سال آینده، می‌توانیم شاهد جذب تعداد زیادی از گردشگران به منطقه نمونه گردشگری "حماملوی" ورزقان و رضایتمندی آنها باشیم.

 منطقه نمونه گردشگری "حماملو" در شهرستان ورزقان و در غرب آن قرار دارد.

این منطقه با اقلیم کوهستانی از مصوبات دور سوم سفر ریاست‌جمهوری به استان در سال 88 به‌شمار می‌رود./س
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر