کد خبر: ۳۹۹۶۵۲۹
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۴

با آغاز فصل تابستان و بحران کم آبي در فلسطين بار ديگر منابع فلسطيني از تسلط رژيم صهيونيستي بر حدود 90 درصد از منابع آبي فلسطينيان خبر دادند.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري قدس پرس، شداد العتيلي رئيس بخش تامين آب کرانه باختري رود اردن در اين زمينه با متهم کردن رژيم اشغالگر به نقض توافقنامه اسلو گفت:‌ رژيم اشغالگر به مراتب کمتر از حد مشخص شده در توافقنامه اسلو آب در اختيار طرف فلسطيني قرار مي دهد ضمن اينکه از هر گونه تلاش براي حفر چاه و طرح هاي آبي در کرانه باختري جلوگيري مي کند.
العتيلي گفت:  رژيم اشغالگر حدود 90 درصد منابع آبي فلسطين را در اختيار گرفته  و تنها 10درصد را به فلسطينيان واگذار کرده است و اين شرايط در مناطق فلسطيني واقع در اراضي اشغالي بدتر است.
وي همچنين سوء مديريت در برخي از شهرداري هاي شهرهاي کرانه باختري را در به وجود آمدن بحران بي آبي در اين منطقه موثر دانست و گفت:‌  تمام اين مشکلات در شرايطي است که آب کافي وجود دارد و امسال بر خلاف سال گذشته از نظر ذخيره آبي مشکلي ديده نمي شود.
همچنين عبدالهادي حنتش کارشناس امور شهرک سازي، منابع آبي در اختيار رژيم اشغالگر را 84 درصد عنوان کرد و گفت:  رژيم اشغالگر 52 درصد از منابع آبي کرانه باختري را به داخل شهرها و آبادي هاي فلسطيني واقع در مناطق اشغالي کشانده است اما دو سوم اين ميزان را به شهرک هاي يهودي نشين اختصاص داد و تنها 16 درصد را به شهرهاي فلسطيني تحت اشغال انتقال مي دهد.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر