کد خبر: ۳۹۹۶۷۵۷
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۱ - ۰۶:۰۰

صنعت برق در ایران، در بسیاری از شاخصه‌ها دارای رتبه اول است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به توانمندی بالای جمهوری اسلامی ایران در طراحی و مهندسی پروژه‌های بزرگ اشاره کرد.

به گزارس سرویس اقتصادی باشگاه خبرنگاران، قائم مقام برق منطقه‌ای کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران، بزرگترین تولیدکننده برق در منطقه خاورمیانه است.
 
محمدحسن متولی‌زاده، اظهار کرد: در حالیکه، بیشتر از یک میلیارد نفر از مردم دنیا از نعمت برق بی‌بهره هستند، پوشش برق در ایران 100 درصدی است.

وی ادامه داد: صنعت برق در ایران، در بسیاری از شاخصه‌ها دارای رتبه اول است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به توانمندی بالای جمهوری اسلامی ایران در طراحی و مهندسی پروژه‌های بزرگ اشاره کرد.

متولی‌زاده تاکید کرد: براساس این شاخصه‌ها، باید با افتخار اعلام کنیم که ایران، بزرگترین تولیدکننده برق در منطقه خاورمیانه است و البته باید این امر را نیز مدنظر داشته باشیم که نیازمندی ایران به انرژی‌های جدید، روزبروز افزایش پیدا می‌کند.

وی یادآور شد: با توجه به افزایش قیمت سوخت فسیلی و همچنین ضرورت توجه به محیط زیست، باید انرژی‌های نوین را به‌تدریج جایگزین سوخت فسیلی کنیم.

متولی‌زاده اشاره کرد: ایران در زمینه استفاده از انرژی‌های بادی و خورشیدی دارای سابقه و تجربه بسیار بالایی است و در این زمینه می‌توان به آسیاب‌های بادی خواف اشاره کرد که دارای سابقه‌ای چندصدساله هستند.

قائم مقام برق منطقه‌ای کشور در ادامه با اشاره به سایر فعالیت‌ها در زمینه استفاده از انرژی‌های نوین بیان کرد: نیروگاه بادی بینالود در نزدیکی نیشابور راه‌اندازی شده و در سفر اخیر هیئت دولت به خراسان رضوی نیز نیروگاه 100مگاواتی خواف، توسط بخش خصوصی کلنگ‌زنی شد.

متولی‌زاده بیان کرد: اجرای سیاست‌های حمایتی مسئله بسیار مهمی است که باید مورد توجه صنعت برق کشور قرار بگیرد و این امر کاملا منطبق با سیاست‌های سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نیز می‌باشد./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر