کد خبر: ۳۹۹۷۲۳۸
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۱ - ۰۸:۰۰

"ويليام لین" عالیرتبه ترین کشیش کاتولیک آمریک، در ارتباط با یک رسوایی دامنه دار مجرم شناخته شد.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاري فرانسه، این کشیش کاتولیک در به خطر انداختن سلامت روحی يك پسر ۱۴ ساله با پنهان کاری درباره آزار جنسی او مجرم شناخته شده است.
 
کشیش ویلیام لین که بر کار صدها کشیش نظارت می کرده از دو اتهام دیگر تبرئه شده است.  دادستان ها لین را متهم کرده بودند که با انتقال مرتب کشیش های تحت نظارتش به کلیساهای دیگر، به پنهان کردن آزار جنسی کودکان کمک می کرده است.
 
در حال حاضر لین عالیرتبه ترین کشیش کاتولیک آمریکاست که در ارتباط با یک رسوایی دامنه دار مجرم شناخته شده است.
 
کشیش ویلیام لین از زمان بازداشت در سال ۲۰۱۲ تا کنون ار کلیسا مرخص بوده است.

موارد آزار جنسی کودکان در کلیساهای کاتولیک آمریکا به غرامت های چندین میلیارد دلاری ختم شده و برخی از اسقف نشین های آمریکا را به ورشکستگی کشانده است.
 
هیات منصفه درعین حال علیرغم ۱۳ روز بحث درباره یک کشیش دیگر به نام پدر جیمز برنان که به آزار جنسی یک پسر ۱۴ ساله متهم بود نتوانسته اند به یک رای واحد برسند.
 
لین در سالهای ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۴ وظیفه نظارت بر حدود ۸۰۰ کشیش در منطقه فیلادلفیا و تحقیق درباره ادعاهای آزار جنسی را برعهده داشت. او به حوزه های کشیشی تحت حفاظت خود می گفت کشیش های مظنون به آزار جنسی کودکان به دلیل مشکلات جسمی از کار خود برکنار می شوند اما بعد آنها را برای ادامه کار به حوزه هایی تازه می فرستاده که کسی به آنها تردید نداشته است.
 
وکلای مدافع استدلال کرده اند که لین تنها در پی مستند کردن شکایت ها برای فرستادن کشیش های مظنون به دوره های درمانی بوده و می خواسته مقامات ارشد کلیسا را متوجه بحران رو به رشد آزار جنسی بکند.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر