کد خبر: ۳۹۹۸۱۰۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۰

467 نفر در تابستان سال گذشته بر اثر غرق شدگي در كشور جان خود را از دست دادند، در حالي كه كل افراد فوت شده بر اثر غرق شدگي در سال 1390 دركشور يكهزار و 72 نفر بوده ‌است.

به گزارش گروه علمي پزشكي باشگاه خبرنگاران به نقل از اداره كل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان پزشكي قانوني كشور، با توجه به گرماي هوا و سفر به مناطق شمالي كشور در فصل تابستان، معمولا با افزايش ميزان غرق شدگي در اين فصل مواجه هستيم به نحوي كه 43.6 درصد موارد مرگ ناشي از غرق شدگي در سال گذشته در فصل تابستان ثبت شده است.
 
بر اساس اين گزارش، در سال گذشته به ترتيب بيشترين رقم غرق شدگي در ماه‌هاي مرداد با 177 نفر (158 مرد و 19 زن)، تير با  156 نفر (139 مرد و 17 زن) و شهريور با 134 نفر (112 مرد و 22 زن) گزارش شده‌ است.
 
همچنين در سال گذشته به ترتيب استان هاي خوزستان با 204، مازندران با 157 و گيلان با 91 فوتي بيشترين ميزان مرگ ناشي از غرق‌شدگي را به خود اختصاص دادند.
 
بر همين اساس در سه ماهه اول سال جاري در استان خوزستان 48 نفر (39 مرد و نه زن)، استان مازندارن 29 نفر (27 مرد و دو زن) و در استان گيلان 33 نفر ( 31 مرد و دو زن) بر اثر غرق شدگي جان باخته اند.
 
اين گزارش يادآور مي شود طي 10 سال گذشته، تلفات غرق شدگي، آماري بين يک هزار و هفت تا يک هزار و 515 داشت، کمترين موارد غرق شدگي در سال 1388 با يک هزار و هفت و بيشترين آن در سال 1382 با يک هزار و 515 مورد بوده است.
 
بر اين اساس و با توجه به شروع فصل تابستان و بالارفتن حجم سفر، سازمان پزشكي قانوني كشور ضمن هشدار به هموطنان توصيه مي كند افراد تنها از مناطق مجاز و تحت مراقبت براي شنا كردن استفاده كنند و به رعايت نكات ايمني توجه داشته باشند./عط
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر