کد خبر: ۳۹۹۸۲۷۹
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۷:۳۳
در دومین نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران؛

مدیر عامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تهران از رونمایی از 30 محصول جدید در دومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی بازی‌های رایانه‌ای تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار فناوري اطلاعات باشگاه خبرنگاران، معاونت ارتباطات بنیاد ملی بازی های رایانه ای، دکتر بهروز مینایی گفت: جشنواره بازی های رایانه ای در بخش اصلی شامل بازی های ایرانی است که در قالب بازی های بزرگ، کوچک، آنلاین و موبایل برگزار می شود.
 
مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای طراحی کاراکتر، شخصیت و بازی نامه نویسی را از دیگر بخش های این جشنواره خواند و گفت: دو بخش ایده های قرآنی و ایده های بازی با مضمون بیداری اسلامی نیز به این دوره از جشنواره افزوده شده است.
 
مینایی از برگزاری همایشی یک روزه در ایام برگزاری نمایشگاه با موضوع بیداری اسلامی خبر داد و گفت: در این همایش که با حضور کارشناسان و متخصصان برگزار می شود بازی های موجود نقد شده و نیازهای کشور در زمینه تولید بازی های رایانه ای با موضوع بیداری اسلامی بررسی خواهد شد.
 
به گفته مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای، ایده های خوب با مضمون بیداری اسلامی در تولید از سوی بنیاد حمایت می شوند.
 
وی به ارسال 187 اثر به دبیرخانه دومین جشنواره و نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران اشاره کرد و گفت: با اینکه فرایند تولید گیم طولانی است اما 26 بازی بزرگ برای حضور در جشنواره بازی های رایانه ای تهران به دبیر خانه این رویداد فرهنگی درخواست داده اند که این رقم قابل توجه است.
 
مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای در ادامه از ارسال 37 بازی کوچک، 17 بازی آنلاین، 19 بازی موبایل، 41 طرح شخصیت و کاراکتر بازی، 19 بازی نامه و 35 بازی دانش آموزی به دبیرخانه دومین جشنواره بازی های رایانه ای تهران خبر داد.
 
مینایی به حضور دانشگاه های پیش رو در عرصه تولید بازی اشاره کرد و افزود: 40 بازی تولید شده از سوی دانشگاه مازندران و 32 بازی تولید شده در دانشگاه کاشان از جمله محصولات دانشجویی حاضر در نمایشگاه امسال خواهند بود.
 
مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای از تلاش برای تولید کنسول های ساخت بازی از سوی تولید کنندکان داخلی خبر داد و گفت: این کنسول ها در نمایشگاه بازی های رایانه ای امسال رونمایی خواهند شد.
 
وی  افزود: در نمایشگاه امسال تولید کنندگان بازی های رایانه ای خارجی با هدف آشنایی با محصولات ایرانی به نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران دعوت شده اند و از متخصصین برای آموزش نیروهای علاقمند استفاده می شود.
 
مینایی در ادامه به ایجاد فضای 22 هزار متری در مصلای امام (ره) برای برپایی دومین نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای تهران اشاره کرد و گفت: بخش دنیای بدون بازی با هدف ایجاد فضای شاد و مفرح برای خانواده ها، انجام و بررسی های ویژه برای ارزیابی اثرات بازی های خشونت آمیز و ارایه مشاوره های لازم به والدین در نمایشگاه امسال تعبیه شده است.
 
مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای گفت: همچنین 12 کارگاه بازی سازی همزمان توسط انیستیتو ملی بازی سازی در 12 غرفه جداگانه برگزار می شود و در این غرفه ها علاقمندان می توانند از نزدیک با مراحل تولید بازی های رایانه ای از مرحله ایده تا تولید آشنا شوند.
 
به گفته مینایی 10 تیم بازی سازی در این کارگاه ها بازی های جدیدی را تولید و به علاقمندان ارایه خواهند کرد.
 
مدیر عامل بنیاد ملی بازی های رایانه ای افزود:  ضمن رونمایی از دایره المعارف بازی سازی در دومین نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای تهران، 12 عنوان کتاب آموزشی و فیلم های دوبله شده موتورهای بازی سازی نیز در اختیار فعالان این عرصه قرار می گیرد.
 
دومین جشنواره و نمایشگاه بین المللی بازی های رایانه ای تهران 6 تا 10 تیر ماه در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می شود. /عط

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر