کد خبر: ۴۰۱۰۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۹
نيويورک تايمز اذعان كرد:

روزنامه نيويورک تايمز در مقاله اي به قلم ريک گلدستون نوشت، ايران در واکنش به تحريم هاي شديد غرب، گام هاي جسورانه اي برداشت.

به گزارش سرويس بين الملل باشگاه خبرنگاران ، ايران اعلام کرد تصميم دارد در تردد کشتي ها در تنگه هرمز، خط کشتي راني حياتي خليج فارس، اخلال ايجاد کند و در جريان رزمايشي در بيابان هاي اين کشور موشک هاي جديدي را آزمايش کرد.

مجلس ايران از ارتش مي خواهد مسير نفتکش هايي که مقصد آنها کشورهايي است که به دليل تحريم هاي اتحاديه اروپا از روز يکشنبه ديگر از ايران نفت نمي خرند را در تنگه هرمز مسدود کند.   

مقامات پنتاگون گفته اند ارتش ايران قادر است تنگه هرمز را مسدود سازد.

تنگه هرمز که خليج عمان را به خليج فارس مرتبط مي سازد مجراي عبور يک پنجم نفت جهان است و وزارت انرژي امريکا آن را مهمترين "گلوگاه نفتي جهان" مي نامد.

ابراهيم آقا محمدي، عضو کميسيون سياست خارجي و امنيت ملي مجلس اعلام کرد اين طرح پاسخي است به تحريم هاي نفتي اتحاديه اروپا برضد جمهوري اسلامي ايران.

در اقدامي ديگر سپاه پاسداران انقلاب يک رزمايش سه روزه را در منطقه بياباني استان مرکزي سمنان آغاز کرده است. به نقل از سردار اميرعلي حاجي زاده، فرمانده نيروي هوافضا سپاه انقلاب اسلامي، هدف از برگزاري اين رزمايش ايجاد آمادگي براي پاسخ به حملات کشورهاي ماجراجو مانند اسرائيل و متحد اصلي آن يعني آمريکاست.

حاجي زاده گفت، درصورت بروز هر حادثه اي موشک هاي زمين به زمين ايران مانند صاعقه بر سر مهاجمان خواهند باريد.

علي اکبر صالحي، وزير امور خارجه ايران نيز گفت، از زمان انقلاب اسلامي سال 1979 ايران آموخته است که چگونه با تحريم هاي غرب کنار بيايد. وي تاکيد کرد، هيچ ميزان از تحريم نمي تواند موضع ايران را در زمينه غني سازي اورانيوم که حق مسلم ايرانيان است، تغيير دهد.

پايگاه اينترنتي شبکه دولتي پرس تي وي به نقل از صالحي نوشت، ما 33 سال است که در معرض تحريم قرار داريم و اين تحريم ها به تحريم هاي قبلي افزوده مي شوند و مشکلي وجود ندارد.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر