کد خبر: ۴۰۱۰۰۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۴
مانوئل بامداد فردا در تهران/درخشان کمک مانوئل

پس از مذاکرات فراولان مانوئل خوزه پرتغالي به عنوان سر مربي فصل آينده پرسپوليس انتخاب شد .

به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران با وجود مذاکرات فراوان با گزينه هاي مختلف بالاخره مانوئل خوزه پرتغالي با پرسپوليس به توافق رسيد.
 مانوئل خوزه پرتغالی متولد 1946 است كه شروع مربیگری او در سال 1985 بود. خوزه در سال 1985 كار خود را در اسپورتینگ لیسبون پرتغال آغاز كرد و در سال 1989 اسپورتینگ براگا را برعهده گرفت اما یكسال بعد به تیم سابق خود بازگشت.

 وی در سال 1990 به اسپورتینگ رفت و پس از آن بواویشتا را برای ادامه مربیگری خود انتخاب كرد و پس از پنج سال فعالیت در این به تیم ماریتیمو پیوست. بنفیكا، یونیائو، الاهلی مصر، بلننس پرتغال، الاهلی مصر، تیم ملی آنگولا، الاتحاد عربستان و الاهلی مصر دیگر تیم های او تا سال 2012 بودند. از افتخارات خوزه مانوئل می توان به قهرمانی، نایب قهرمانی و قهرمانی جام حذفی با تیم بواویشتا در سال 1991و 1992 اشاره كرد. همچنین وی سه قهرمان سوپر جام باشگاه های آفریقا، نایب قهرمانی جام باشگاه های آفریقا، چهار بار قهرمان جام باشگاه های آفریقا، چهار بار پیاپی قهرمان سوپر لیگ مصر، 2 بار قهرمان جام حذفی مصر و 6 بار هم قهرمان لیگ مصر كه پنج بار آن پیاپی بوده است با تیم الاهلی مصر اشاره كرد. از افتخارات فردی این مربی مطرح می توان به سابقه مربیگری در چهار تیم مطرح پرتغال یعنی، بنفیكا، اسپورتینگ لیسبون، براگا و بواویشتا اشاره كرد.

 كسب جایزه از رییس جمهور پرتغال، كسب برترین مدال افتخار ورزشی از رییس جمهور مصر، انتخاب به عنوان اولین غیر آفریقایی به عنوان برترین مربی سال این قاره در سال 2006 و همچنین برترین مربی سال پرتغال در سال 2009 از دیگر افتخارات این مربی مطرح است. نكته جالبی كه در خصوص این مربی شنیده می شود، اختلاف بسیار شدیدش با كارلوس كی روش سرمربی تیم ملی فوتبال كشورمان است.

حميد درخشان كه يكي از پيشكسوتان باشگاه پرسپولس تهران است با نظر مسئولان به عنوا دستيار خوزه مانوئل سرمربي فصل دوازدهم سرخپوشان انتخاب شد و به نظ مي رسد كه درخشان بتواند كمك شاياني به خوزه انجام دهد چرا كه وي شناخت خوبي از سرخپوشان دارد.
گفتني است باشگاه پرسپوليس مبلغ قرار داد مانوئل و دو دستيارش را يک ميليارد و دويست ميليون تومان اعلام کرده است.

لازم به ذکر است خبر انتخاب مانوئل5روز پيش در حاليکه  بيشتر رسانه ها کالدرون را گزينه اصلي مي دانستند بر روي خروجي سايت باشگاه خبرنگاران قرار گرفت.http://www.yjc.ir/fa/news/4004683
/با


آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل