کد خبر: ۴۰۱۰۱۸۷
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۲
بيرجند/

کشت محصولات تابستانه در خراسان جنوبی از ابتدای فروردین ماه آغاز و تا پایان تیرماه ادامه دارد و پیش بینی می شود امسال بیش از 628 هزار و 600 تن محصول به ارزش 2 هزار و 540 میلیارد ریال در استان برداشت شود .


رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگارباشگاه خبرنگاران بیرجند ؛ سطح زیر کشت محصولات تابستانه ی استان در سال جاری را 33 هزار و 859 هکتار عنوان کرد و افزود : برداشت محصولات کشت تابستانه ی استان از نیمه ی خردادماه آغاز و تا پایان دی ماه ادامه دارد .

هادربادی گفت :در فصل تابستان جهاد کشاورزی خدماتی از جمله توسعه ی کشاورزی حفاظتی و خرید تجهیزات و ادوات آن ، بهسازی و نوسازی ادوات کشت ، احداث و اجرای مزارع الگویی ، تامین نهاده های کود و بذر و ... را به کشاورزان ارائه می دهد .

از جمله محصولا ت کشت تابستانه استان ذرت دانه ای و علوفه ای ، حبوبات ، کنجد ، چغندر قند ، ارزن ، گوجه فرنگی ، هندوانه ، خربزه ، خیار ،سیب زمینی ، سورگوم ، پنبه و ... است .

در سال گذشته نیز 585 هزار و 227 تن محصول کشت تابستانه از سطح 34 هزار و 295 هکتار زمین به ارزش 2 هزار و 140 میلیارد ریال برداشت شده است ./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر