کد خبر: ۴۰۹۳۴۸۳
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۰
۲۸ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۰
کد خبر : ۴۰۹۳۴۸۳

پليس امريکا روز دوشنبه بيش از ۱۸۰ تن از فعالان جنبش اعتراضی وال استريت را بازداشت کرد و بار ديگر وجهه خشونت بار خود را نمودار ساخت.

به گزارش سرويس بين‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از آسوشيتدپرس، فعالان جنبش اشغال وال استريت که در سالگرد راه اندازی اين جنبش در نيويورک گردآمده بودند، با پليس درگير شدند.
 
معترضان با تاکيد بر استمرار اين جنبش، برای مسدود کردن خيابان ها تلاش کردند و شعار هر روز، هر هفته، وال استريت را اشغال کنيد سردادند.
 

تظاهرات کنندگان بلند فریاد می‌زدند و صدای طبل فضا را آکنده بود. این تظاهرات باعث بروز ترافیک سنگینی در مناطق برگزاری آن شد.

اعتراضات جنبش تسخیر وال‌استریت 17 سپتامبر سال 2011 میلادی با تجمع معترضان در پارک زاکوتی نیویورک در نزدیکی خیابان وال استریت که محل استقرار نهادهای اقتصادی و بازار بورس آمریکا است، آغاز شد.

این جنبش سال گذشته با شعار ما  99درصد هستیم، با هدف رسیدن به عدالت اجتماعی و از بین بردن حاکمیت یک درصد مرفه جامعه، شکل گرفت.

پلیس نیویورک تا تاریخ 12 سپتامبر 2012، حداقل 1852 نفر از اعضای جنبش تسخیر وال‌ استریت را بازداشت کرده، که در این بین تنها 700 نفر آن‌ها در ماه اکتبر دستگیر شده‌اند.پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ