کد خبر: ۴۱۰۰۱۵۰
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۴
خوزستان/

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: 90 حلقه چاه نفت و گاز در مناطق نفت خیز خشکی و دریایی کشور در نیمه نخست امسال حفر و تکمیل شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 8 حلقه افزایش دارد.


به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران خوزستان،   حیدر بهمنی امروز با گرامی داشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از مقام والای شهدا به ویژه یک هزار و 17 شهید صنعت نفت در دوران دفاع مقدس افزود: از این تعداد 46 حلقه توسعه ای ، دو حلقه اکتشافی-توصیفی و 42 حلقه تعمیری/تکمیلی بوده است.

وی اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی کارکنان این شرکت در این مدت، حفاری 14 حلقه چاه 300 روز زودتر از برنامه تعریف شده از سوی کارفرما انجام شد.

بهمنی گفت: از ابتدای فروردین تا پایان شهریور، 15 حلقه چاه که به طور عمده گازی هستند، در قالب پروژه های کلید در دست حفر و آماده بهره برداری شد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در همین ارتباط به پروژه های حفاری در فازهای 17، 18 و 14 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی و 13 حلقه چاه در بخش خشکی میدان گازی کیش اشاره کرد و افزود: متراژ حفاری در پروژه های کلید در دست در دوره پیش گفته 81 هزار و 45 متر ثبت شده است.

وی ادامه داد: در حفاری چاه های پروژه ای نیز 4 حلقه چاه به مدت 177 روز از برنامه پیش بینی زودتر تکمیل و در مدار تولید قرار گرفته است.

بهمنی مجموع متراژ حفاری در این مدت را 218 هزار و 141 متر عنوان و اظهار کرد: این رقم در مقایسه با شاخص برنامه 31 هزار و 913 متر رشد نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران ارایه خدمات فنی تخصصی و ویژه به شرکت های نفتی و حفاری را یکی از توانمندی های این شرکت در عرصه صنعت راهبردی حفاری برشمرد و گفت: در نیمه اول سال انجام 3 هزار و 284 مورد خدمات فنی و 485 مورد خدمات ویژه محقق شد که از آن جمله 23 هزار و 182 متر حفاری انحرافی ( افقی) و یک هزار و 6 متر مغزه گیری از 37 حفره بوده است.

وی جابه جایی به موقع دستگاه های حفاری را یکی از عملیات های مهم در شتاب بخشی به اجرای پروژه ها دانست و افزود: در 6 ماه گذشته 89 مورد جابه جایی دستگاه حفاری و 7 مورد دستگاه های حفاری دریایی داشتیم که میانگین هر جابه جایی 10 روز گزارش شده است.

بهمنی راه اندازی دستگاه حفاری خشکی 71 فتح در روزهای اخیر و دستگاه حفاری 38 فتح در خرداد ماه سال جاری را یادآور شد و توضیح داد: هم اکنون 73 دستگاه حفاری این شرکت در مناطق خشکی و دریایی 10 استان نفت خیز کشور استقرار دارد و دستگاه های 72 و 73 فتح نیز در حال آماده سازی برای پیوستن به ناوگان حفاری با هدف پاسخگویی به نیاز های صنعت نفت کشور است./س

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
حفاری ، ، ، چاه
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر