کد خبر: ۴۱۲۱۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۱ - ۱۸:۰۰

وزیران مالی و اقتصاد کشورهای هند و پاکستان در دیدارهای جداگانه با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان گسترش روابط و همکاری با جمهوری اسلامی ایران را خواستار شدند.

به گزارش سرويس بين‌الملل باشگاه خبرنگاران ؛ در این دیدارها که در حاشیه نشست شصت و هفتم مجمع عمومی بانک جهانی و صندوق بین المللی پول برگزار شد وزیران اقتصاد هند و پاکستان تاکید کردند: روابط و همکاری های خود را با تهران در همه زمینه ها گسترش می دهند.
پی چیدام بارام وزیر مالی هند جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم و دارای توانمندی های علمی ، فنی و منابع مهم انرژی دانست و گفت: هند برای تکمیل و اتمام طرح های مشترک نیمه تمام تلاش می کند.
وی حضور نخست وزیر این کشور در اجلاس هند را نشانگر اراده دهلی نو برای همکاری با ایران دانست و افزود: تاریخ مشترک و طولانی روابط ایران و هند پشتوانه خوبی برای گسترش هر چه بیشتر آن در آینده است.
عبدالحافظ شیخ وزیر اقتصاد پاکستان نیز در دیدار جداگانه با سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان گفت: اسلام آباد در چارچوب منافع ملت خود تقویت هر چه بیشتر همکاری با کشور همسایه ایران را در دستور کار دارد.
وزیر اقتصاد پاکستان بر اجرای طرح های مشترک در زمینه های مختلف از جمله انتقال انرژی تاکید کرد و گفت: دولت و ملت پاکستان هیچ مانعی را بر سر راه همکاری تهران و اسلام آباد نمی پذیرند.
در این دیدارها وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران هم با اشاره به ظرفیت های روزافزون همکاری ایران با هند و پاکستان آمادگی تهران را برای گسترش همکاری ها بویژه سرمایه گذاری و اجرای طرح های مشترک دو جانبه و منطقه ای اعلام کرد.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر