کد خبر: ۴۱۴۰۰۴۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۱ - ۰۱:۴۸

ده ها تن از فعالان جریان عدالت اجتماعی، شب گذشته به صورت زیرزمینی شهرکی در مجاورت کیبوتص "یاکوم" واقع در ساحل "هشارون" در اعتراض به بالابودن هزینه زندگی و مسکن در اسرائیل برپا کردند. جکی ادری، یکی از فعالان اجتماعی در این زمینه گفت: "برج عدالت را برپا کردیم".

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، ده ها تن از فعالان جریان عدالت اجتماعی، شب گذشته به صورت زیرزمینی شهرکی در مجاورت کیبوتص "یاکوم" واقع در ساحل "هشارون" در اعتراض به بالابودن هزینه زندگی و مسکن در اسرائیل برپا کردند. جکی ادری، یکی از فعالان اجتماعی در این زمینه گفت: "برج عدالت را برپا کردیم".
 
فردا صبح فعالان مصاحبه ای خبری در محوطه این شهرک اجرا خواهند کرد. باید گفت که این شیوه برگرفته شده از دوران تاسیس کشور اسرائیل در زمان قیمومیت بریتانیا است که طی آن یهودیان شبانه و به صورت زیرزمینی شهرک های کوچکی تحت عنوان "حصار و برج" تاسیس می کردند. براساس قوانین گذشته شهری که در آن یک برج و حصار باشد، دولت بریتانیا نمی توانست آن را تخریب نماید.
 
جکی ادری، یکی از فعالان اجتماعی که شب گذشته شهرک "برج عدالت" را تاسیس کردند.
 
فعالان هیچ مجوزی قانونی برای تاسیس این شهرک از دولت دریافت نکرده اند و به گفته ایشان زمین های اطراف متعلق به سازمان "کرن کیمت" (سازمانی غیر دولتی که زمین های خریده شده توسط آن متعلق به عموم است) می باشند. این فعالین اعلام نموده اند که تا ایجاد تغییرات و اصلاحات در زمینه بهای مسکن، حاضر به ترک این زمین نخواهند شد.
 
 

به گفته فعالان، استفاده از شیوه "حصار و برج" اتفاقی نیست. ادری اضافه می کند: "طبق عملکرد بنیانگذاران کشور اسرائیل در سال 1936 ما نیز هم اکنون خواهان قرار دادن دولت در برابر واقعیت و عمل انجام گرفته هستیم. قصد ما جبران اشتباهات کشور است. همناطور که برقوانین کتاب سفید بریتانیاازسال 1939 غلبه نمودیم،کتاب سیاه و ننگین اشتباهات اقتصادی-اجتماعی و غیر عادلانه را نیز خواهیم بست".
 
ادری اعلام کرد که فعالین جریان عدالت اجتماعی تصمیم گرفته اند که در مرحله اول بر روی مشکل مسکن متمرکز شوند. به گفته وی ایشان برنامه ای معین و دقیق به هدف حل مشکل مسکن در کشور اسرائیل و قیمت های سرسام آور آن طرح ریزی نموده اند.
 
به گفته ادری، امروز آغاز راهی تازه می باشد که به همه ما یادآوری می کند کشور اسرائیل چگونه تاسیس شد، و چقدر خون و اشک روی این خاک ریخته شده است.
 


 

کشور را از برج های عدالت مملو خواهیم کرد


ادری یادآوری کرد که ایشان خواستار اتحاد می باشند و نه چند دستگی، و معتقدند که برجی که ساخته اند، منجر به وحدت و انسجام در میان شهروندان اسرائیل خواهد شد. ما از این برج، تمام فعالان اجتماعی، تظاهرات کنندگان و تمام افرادی را که مایلند زندگیشان در این کشور را ادامه دهند، فرامی خوانیم تا به ما ملحق شوند."

و در نهایت برپاکنندگان برج، به رویداد تاثرانگیزی که در آن "موشه سیلمان" خودش را در تظاهرات اجتماعی به آتش کشید اشاره کردند: " هدف ما جلوگیری از خودسوزی شهروندان در آینده است، چرا که اولین چیزی که هر انسانی در یک کشور دموکراتیک لازم دارد تامین یک سقف کوچک برای زندگی است، و ما قیمت های سرسام آور را پایین خواهیم کشید.
 
برج عدالت و چادری که فعالان در محوطه "حصار و برج" در منطقه شارون برپا کرده اند. این مطلب در روزنامهمعریوبه چاپ رسیده است.
منبع: ما هستيم
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر