کد خبر: ۴۱۴۰۲۹۵
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۵

نخست وزير رژيم اسرائيل در مصاحبه‌اي که در تارنماهاي اينترنتي منتشر شد، گفت که روابط بين تل‌آويو و رياض در زمينه‌هاي گوناگون دوستانه و قوي است.

به گزارش سرويس بين‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه پرس تي وي ، بنيامين نتانياهو، نخست وزير رژيم اسرائيل، وجود روابط «دوستانه و قوي» را بين اين رژيم و عربستان سعودي فاش کرده است.

نتانياهو افزود که رژيم اسرائيل و عربستان سعودي منافع اقتصادي و سياسي مشترکي در خاورميانه دارند.

بر پايه گزارشي که دانشگاه تل آويو در ماه می منتشر کرد، عربستان سعودي آخرين اميد و خط دفاعي اسرائيل است و این رژیم عربستان را به عنوان آخرين شانس براي حفاظت منافع سياسي خود در جهان عرب توصيف مي‌کند.

در اين گزارش آمده است که بيشتر هم‌پيمانان رژيم اسرائيل در منطقه سقوط کرده‌اند و نمي‌توانند نقش مهمي در جهان عرب ايفا کنند. از اين رو، عربستان سعودي تنها کشوري است که در برابر جمهوري اسلامي ايران ايستاده است و آخرين خط دفاعي تل آويو عليه تهران است.

اين گزارش يادآور شد که خاندان آل سعود براي رژيم اسرائيل بسيار مهم است، زيرا عربستان سعودي در کشورهاي يمن، مصر، عراق و لبنان، براي کاستن از نفوذ ايران در کشورهاي ايران فعالانه تلاش مي‌کند.

افزون بر آن، پايگاه افشاگر ويکي‌ليکس فاش کرد که عربستان سعودي به سراغ موساد رفته است که سازمان اطلاعاتي آن کشور براي «گردآوري اطلاعات و مشاوره درباره ايران» کمک مي‌کند.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر