کد خبر: ۴۱۴۰۵۶۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۹

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: نوسانات کاهش و افزایش قیمت، بازار طلا و سکه را غیر قابل پیش بینی کرده است.

احمد وفادار رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، با ارزیابی بازار سکه و طلا طی هفته گذشته گفت: قیمتها نسبت به هفته قبل 4 تا 7 درصد کاهش داشته است که یکی از آنها کاهش قیمت انس جهانیست که افت ناگهانی قیمت طلا و سکه را بهمراه داشت.

وي از دلایل دیگر کاهش قیمت نسبت به هفته گذشته و ثبات نسبی بازار کنونی طلا می توان به ثبات نسبی قیمت ارز در داخل کشور اشاره کرد و گفت: بحران کاذبی که در بازار ارز بوجود آمده بود سبب افزایش قیمت سکه و طلا شده بود اما با مدیریت و تدبیر مناسب بانک مرکزی مهار شد و تا حدودی از بین رفت و در حال حاضر بازار به ثبات قیمت نسبی ارز دست یافت و در کنار ثبات قیمت ارز قیمت طلا و سکه نیز نسبت به هفته گذشته کاهش یافته و هم اکنون به ثبات نسبی رسیده است.

وفادار بازار طلا و سکه را غیر قابل پیش بینی دانست و گفت: در خصوص بازار سکه و طلا نمیتوان پیش بینی مناسبی از آینده داشت زیرا قیمتها در نوسان کاهش و افزایش است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطرنشان کرد: امید است که با تدابیر مناسب بانک مرکزی و مسئولین کشور در آینده نزدیک به ثبات قیمت در بازار طلا و سکه دست یابیم تا دیگر مردم به بازار سیاه سکه و ارز رو نیاورند./س
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر