کد خبر: ۴۲۴۰۰۴۳
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۳:۲۲

سفر رییس جمهور مصر به ریاض براي شركت در نشست سران كشورهاي عضو كنفرانس اقتصادي عرب، در شرایطی انجام می شود که موضوع محکومان مصري در زندان هاي عربستان بر این سفر سایه افکنده است.

به گزارشسرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران ، به نقل از العالم، سفر رییس جمهور مصر به ریاض براي شركت در نشست سران كشورهاي عضو كنفرانس اقتصادي عرب، در شرایطی انجام می شود که موضوع محکومان مصري در زندان هاي عربستان بر این سفر سایه افکنده است.

محمد مرسي رييس جمهور مصر امروز یکشنبه براي شركت در نشست سران كشورهاي عضو كنفرانس اقتصادي عرب راهي پایتخت عربستان شد. اين در حالي است كه خانواده های زندانيان مصری، اقدام گسترده دستگاه ديپلماسي مصر در جريان اين سفر براي آزادي زندانيان - به ويژه احمد جيزاوي كه به 5 سال زندان و 300 ضربه شلاق محكوم شده است- را خواستار شده اند.

همزمان با ادامۀ تلاش های رسمي براي مهار بحران ميان دو كشور، دکتر شاهنده جيزاوي همسر احمد جيزاوي حقوقدان مصري زنداني در عربستان، از نوع برخورد مقامات قاهره با مساله محکومیت همسرش و ديگر زندانيان مصري در عربستان انتقاد كرد و به العالم گفت: اين عده مورد ظلم رژيم آل سعود قرار گرفته اند، اما مصر هيچ اقدامي براي آزادي شان انجام نداده است.

وي افزود: بازجويان سعودي مي گويند هيچ ادله اي عليه زندانيان در دست نيست، اما با اين حال تا روز قيامت در زندان هاي عربستان باقي خواهند ماند.

موضوع جيزاوي باعث ايجاد جنجال بر سر زنداني شدن بدون محاكمه اتباع مصر در عربستان شد كه بنا به گواهي سازمان هاي مدافع حقوق بشر در معرض انواع شكنجه قرار دارند.

محمد مختار وكيل و هماهنگ كننده انجمن زندانيان مصري در عربستان گفت: 38 زنداني سياسي مصري بدون اتهام مشخص و محاكمه، در زندان هاي عربستان به سر می برند.

وي افزود: كمترين مجازات براي اين عده حبس به مدت سه سال، و در مواردی تا 10 سال تعيين شده است.
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی