کد خبر: ۴۲۴۰۱۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۷
مشهد/

مدير توسعه شبکه و ارتقای سلامت معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي مشهد از راه‌اندازي سامانه 1590 به‌منظور پاسخ‌گويي برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع دانشگاه علوم پزشکي مشهد خبر داد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد، دکتر حسين خوبان با اعلام اين خبر اظهار كرد: ‌اين سامانه با هدف پاسخ‌گويي به سوالات شهروندان در مورد نحوه نام‌نويسي در برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع و آگاهي از مراکز نام نويسي و پايگاه‌هاي پزشک خانواده در مرکز بهداشت استان راه‌اندازي شده است.

وی با اشاره به اينکه در حال حاضر شهروندان براي اطلاع از اين برنامه با سامانه 191 تماس حاصل مي‌کنند، خاطرنشان کرد: ‌پس از استقرار کامل سامانه 1590، در آينده نزديک پاسخ‌گويي از طريق اين سامانه انجام خواهد گرفت.
به گفته وي، شهروندان می‌توانند از طریق تماس با شماره چهاررقمی 1590 ضمن دریافت پاسخ سوالات خود، اطلاعات مورد نیاز را درخصوص برنامه پزشک خانواده کسب كرده و ديدگاه‌ها و پیشنهادها و همچنین شکایات خود را نیز مطرح کنند.
وي درخصوص روند اجرايي برنامه پزشک خانواده در استان نيز اظهار داشت: ‌تاکنون اطلاعات بيش از يک‌ميليون و 348هزارنفر از شهروندان شهرهاي بالاي 20هزار نفر در سامانه سلامت ايرانيان به ثبت رسيده است.
عضو ستاد اجرايي برنامه پزشک خانواده خراسان رضوي گفت: همچنين تاکنون 2 هزار و 300پزشک عمومي، بيش از هزار پزشک متخصص، 152پزشک فوق‌متخصص و هزار و 900کارشناس مامايي و پرستار در سامانه سلامت ايرانيان نام‌نويسي شده‌اند. /س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر