کد خبر: ۴۲۴۰۹۱۳
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۳:۳۱
اصفهان/

مدیرعامل شرکت داروسازی فارابی از تعلیق صدور فرآورده های این شرکت خبر داد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اصفهان علیرضا تحسیری در این باره گفت: در شرایط تحریم با توجه به سیاست های اتخاذ شده در سطح کلان کشور و نیاز موجود به فرآورده های تولید شده در داخل، فعالیت شرکت بر تامین نیاز دارویی کشور متمرکز شده است.

وی با بیان اینکه این شرکت در سال 90 حدود 12 میلیون دلار دارو به کشورهای بلاروس، اوگاندا، سومالی، کامرون، سودان، قزاقستان، تاجیکستان، افغانستان و عراق صادر کرده است، اظهار کرد: محدودیت های ایجاد شده توسط کشورهای غربی ما را بر آن داشت تا عمده فعالیت خود را بر تامین نیاز دارویی کشور قرار دهیم.

عضو ویژه خانه صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به ظرفیت های اصفهان برای تولید دارو گفت: وجود واحدهای بزرگ صنعتی-دارویی و مراکز علمی از جمله دانشکده داروسازی و حضور متخصصان و کارشناسان صنعت داروسازی در استان و نیز برخورداری اصفهان از زیرساخت های ارتباطی و گمرکی از مزیت های این استان محسوب می شود به طوری که می تواند اصفهان را در جایگاهی قرار دهد که علاوه بر تولید فرآورده های دارویی مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا برای تامین نیاز داخلی، در صادرات هم پیشگام باشد.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از توان و امکانات تولیدکنندگان داخلی و صرفه جویی در منابع انرژی و هزینه ها می تواند منجر به موفقیت در تامین نیاز داخلی و حتی گسترش صادرات شود./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر