کد خبر: ۴۲۴۱۱۷۲
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۰
قم/

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم با توجه به سهم عمده مصرف شیر در افزایش سلامت جامعه اظهار داشت: شیر از جمله اقلامی است که لازم است در سبد مصرف خانوار باشد و رکن اصلی زنجیره سلامت خانوار محسوب می شود.

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران قم، یونس عالی پور گفت: جهت تامین شیر با کیفیت روندی تعریف و تدوین شده است که دامداران به ازای عقد تفاهمنامه با کارخانجات داخل استان جهت فروش شیر به آنها نهاده های دامی سویا، جو و ذرت را دریافت نمایند.
وی تصریح کرد: چنانچه دامداران همکاری لازم جهت فروش شیر با کیفیت و ارائه به کارخانجات صنعتی جهت تولید فراورده های لبنی انبوه را داشته باشند جهت تحویل نهاده به آنها از طریق معرفی به شرکت پشتیبانی امور دام استان به قیمت مصوب و مناسب اقدام خواهد شد.
عالی پور تاکید کرد: تولید شیر با کیفیت و ارائه مناسب به قدر کفایت استان از برنامه های اصلی سازمان می باشد و در این مقوله لازم است ارگانهای دیگر نیز همکاری لازم را داشته باشند چون بسترهای آن فراهم است.
وی خاطر نشان کرد: تاکنون 8 قرارداد تفاهم به پشتیبانی امور دام ارسال و معرفی شده است که این دامداران در قبال تحویل نهاده دامی دولتی شیر را هم با قیمت مصوب به کارخانجات استان تحویل می دهند.
دبیر ستاد تنظیم بازار استان قم اجرای راهبردهای جدید را جهت اصلاح شبکه توزیع و تنظیم بازار شیر و حذف واسطه های زائد بین مصرف کننده و تولید کننده شیر را بسیار موثر دانست و گفت: فقط در این صورت است که می توان ثبات قیمت بازار شیر را حفظ نمود و بر قیمت و کیفیت آن نظارت دقیق تر اعمال کرد./س
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر