کد خبر: ۴۲۴۱۶۱۹
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۰
کردستان/

فرماندار سقز گفت: شهرستان سقز در حوزه راه‌های روستایی وضعیت مطلوبی ندارد و از لحاظ شاخص آسفالت راه‌های روستایی در ردیف آخر استان قرار دارد.

به گزارش گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران ، نادر فخری در جلسه کارگروه سرمایه‌گذاری سقز با اشاره به نقش مهم مجموعه ادارات در توسعه شهرستان، عقب بودن شهرستان از میانگین استانی در بحث برخورداری روستاها از گاز طبیعی، آسفالت راه روستایی و مقاوم‌سازی را متذکر شد و تاکید‌کرد: نباید در هیچ بخشی برخورداری شهرستان از میانگین استانی کمتر باشد و این موضوع از هیچ مدیر شهرستانی پذیرفته نیست.

فخری این موضوع را از جمله شاخص‌هایی دانست که در ارزشیابی مدیران مدنظر قرار می‌گیرد و عنوان کرد: در هر بخش از میانگین استانی عقب باشیم نشانه عدم توانایی مدیر آن بخش است.

فخری گفت: در راستای توسعه همه جانبه شهرستان، کمیته اولویت‌بندی و نیاز‌سنجی برای توزیع عادلانه اعتبارات از مجموعه مسئولان صاحب نظر ادارات شهرستان تشکیل خواهد شد و پروژه‌هایی که نیاز شهرستان است در اولویت اجرا قرار می‌گیرد.

وی ضمن انتقاد از عملکرد برخی ادارات شهرستان سقز گفت: شهرستان سقز به‌ عنوان دومین شهرستان استان به لحاظ جمعیت و وسعت، در حوزه راه‌های روستایی وضعیت مطلوبی ندارد و همچنان از لحاظ شاخص آسفالت راه‌های روستایی در ردیف آخر استان قرار دارد و 19 درصد راهای روستایی شهرستان آسفالت هستند در صورتی که میانگین استانی این موضوع 27 درصد است.

فرماندار سقز در بخش دیگری از سخنانش، تلاش‌های کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری و کار‌گروه توسعه بخش کشاورزی را ستود و اضافه کرد: کسب رتبه اول در بحث اشتغال و قرار گرفتن در آستانه  به دست آوردن رتبه نخست در بحث توسعه کشاورزی از جمله مواردی است که نشان‌دهنده خدمت صادقانه مجموعه مدیریتی شهرستان در این حوزه‌ها است.

وی پیشرفت 83 درصدی 3 هزار 262 واحد مسکن مهر شهرستان را از جمله دیگر اقدامات خوب انجام گرفته برشمرد و تاکید‌کرد: باید تا پایان دولت دهم بخش زیادی از این واحدها تحویل مردم شریف شهرستان داده شود.

فخری در توضیح پروژه‌های مهم شهرستان، ساخت و تکمیل فرودگاه سقز را یکی از مهم‌ترین مسائل شهرستان دانست و اظهار‌داشت: تسریع در ساخت این فرودگاه، به‌ خاطر اینکه در توسعه استان‌های همجوار نیز  نقش به‌سزایی دارد برای شهرستان از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی در پایان سخنان خود گفت: در آینده‌ای نزدیک سیستم دیجیتال صدا و سیما با اختصاص 160 میلیون تومان از محل اعتبارات سفر مام معظم رهبری برای تقویت ایستگاه‌های گیرنده در سقز راه‌اندازی خواهد‌شد./ج1

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر