کد خبر: ۴۲۴۱۷۳۲
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۹:۵۷

نخستين جشنواره ملی «پيامک ادبی» قرآنی به‌ همت روابط عمومی، اطلاع‌رسانی و امور بين‌الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی جشنواره های بین المللی قرآنی «آیات»، جشنواره پیامک های قرآنی از دسته جشنواره های ادبیات قرآنی، با هدف ترویج فرهنگ قرآنی در میان اقشارتاثیر گذارجامعه و نسل جوان در بهمن ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می شود.
ضمنا گسترش درک معارف جذاب ومعنوی قرآن ومشارکت حداکثری مردم در برنامه های قرآنی؛ تلفیق توانمندی های سنتی و مدرن فعالان قرآنی کشور؛ استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی برای خلق متن های کوتاه وکوتاه نویسی ادبی؛ شناسایی و ارج نهادن به تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر ادبی در حوزه قرآن کریم و اهل بیت(ع) و کمک به انتشار گسترده این آثار از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره می باشد.
محورهای جشنواره شامل انسان خوب و انسان بد از منظر قرآن, جلوه های عبودیت انسان (یاد قیامت و رستاخیز، شکرگزاری، امید،تلاش،توکل، ایثار و شهادت), آیات مرتبط با فضایل اخلاقی ( مهرورزی، صبر و بردباری، قدرشناسی، خضوع و فروتنی، احترام به والدین), آیات مرتبط با رذایل اخلاقی (غرور، ناسپاسی، غیبت، تهمت، ریا، استهزاء), جلوه های اجتماعی (مدینه فاضله، امر به معروف و نهی از منکر، عفاف و حجاب، اسراف، احتکار، ریا، کم فروشی، نفاق و تفرقه، وحدت و همبستگی، تقوا، آداب معاشرت), قرآن و تعامل با ادیان مختلف (ادیان و مذاهب الهی ، ادیان غیرالهی و شرک آلود), سیمای انسانها در قیامت (سیمای بدکاران، سیمای نیکوکاران، سیمای مومنین، سیمای بی حجابان، سیمای منافقین، سیمای عالمان بی عمل، سیمای غیبت کنندگان) و سیمای اهل بیت در قرآن, قصص قرآن کریم است.
همچنین در شرایط و ضوابط شرکت در این جشنواره ذکر شده که متن پیامک باید تک بیت، مصرع یا جمله ای زیبا و تاثیرگذار باشد که برای نخستین بار آفریده شده است؛ بیت ها و جملات تکراری که پیش از این منتشر شده یا در سایر جشنواره ها حایز رتبه شده اند در جشنواره شرکت داده نخواهند شد؛ متن پیامک باید بین 25 تا 180 کاراکتر (بدون احتساب فاصله بین کلمات و مشخصات ارسال کننده پیامک) باشد. متن های خارج از این محدوده در جشنواره شرکت داده نخواهند شد. نام و نام خانوادگی - نام استان و شماره تماس ثابت با پیش شماره شهرستان در انتهای پیامک درج شود.
مهلت ارسال آثار برای شرکت در جشنواره تا 10 بهمن ماه می باشد که بر اساس جدول زمان بندی جشنواره، داوری اولیه آثار 11 و داوری نهایی در 14 بهمن سال جاری انجام خواهد شد.
علاقه مندان می توانند پیامک های خود را با توجه به شرایط ذکر شده تا پایان ساعت 24 مورخ 10/11/91 به شماره تلفن 100010005 ارسال نمایند. آئین پایانی جشنواره و اهدای جوایز نقدی، در دهه مبارک فجر با حضور مسئولین، نمایندگان دبیرخانه و برگزیدگان جشنواره در تهران برگزار خواهد شد. همچنین پیامک های برگزیده در قالب کتاب تدوین و پس از چاپ برای شرکت کنندگان ارسال خواهد شد.    
معاونت امور قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با همکاری نهاد های مختلف فرهنگی جشنواره هاي بین المللی قرآنی «آیات» را در دهه فجر و همزمان22 استان و 22 کشور جهان، در قالب برنامه های فرهنگی و هنری برگزار می کند. علاقمندان می‌توانند جهت ثبت‌نام و ارسال آثار و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق پایگاه اطلاع رسانی جشنواره به نشانی www.quranfestival.irمراجعه کنند./ي2
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی