کد خبر: ۴۲۴۲۳۸۴
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۳:۲۹
مشهد/ رييس هيات فوتبال خراسان رضوي:

رييس هيات فوتبال خراسان رضوي گفت: به دلیل استفاده های نادرست، فرصت حمایت صنعت از فوتبال در استان زایل شده است.


به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد، عباس چمنيان در سي و يكمين نشست خبري هیات‌های ورزشی استان عنوان كرد: در یک دوره زمانی، گرايش بخش صنعت و تمايل به حضور و حمايت از فوتبال استان زياد شده بود كه به دلیل استفاده های نادرست اين فرصت ها سوزانده شد.

وي با بيان اينكه در چند ماه ابتدايي مسووليتم انرژي زيادي را براي مذاكره با متوليان صنعت استان گذاشتم، اظهار كرد: با توجه به پر هزينه بودن فوتبال و دید نامناسب کنونی صنعت به آن، این بخش براي ورود به ورزش با ترديد مواجه شده است كه بايد اين چالش با اعتماد سازي برطرف شود.

وي ضمن بيان اينكه رسانه ها آيينه تمام نمايي براي اشاعه خواسته هاي فرهنگي جامعه هستند، گفت: نباید از حرکت فرهنگي و ارزشي هیات فوتبال خراسان رضوی برای تقدير از 3 ملي پوش نوجوان فوتبال استان به راحتی عبور کرد. رسانه ها بايد با توجه بيشتر به بعد ارزشي اينگونه حركت هايي كه تاكنون در فوتبال استان اتفاق نيفتاده بستر فرهنگي را براي جلوگيري از لجام گسيختگي هايي كه امروزه در ميان برخي از گروه ها ديده مي شود فراهم كنند.

چمنيان در قسمتی از صحبت های خود با اشاره به وضعیت تیم ابومسلم اظهار كرد: با وجود هزینه های میلیاردی در تیم ابومسلم اين تيم همچنان دارای مشکلات مدیریتی، فنی و بازیکن سازی است.

رييس هيات فوتبال خراسان رضوي با بيان اينكه وضعيت مشكلات ابومسلم باري است كه بر دوش فوتبال استان سنگيني مي كند، عنوان كرد: هرچند كارگروه فوتبال استان زمان زيادي براي مساله ابومسلم گذاشته است و كار خود را انجام مي دهد اما هنوز در خصوص مالكيت ابومسلم اتفاقي نيفتاده است.

چمنيان ادامه داد: هيات فوتبال استان فقط در جايگاه تخصصي، فني و مشاوره اي مي تواند به موضوع مالكيت ابومسلم كمك كند و زماني رسيده است كه مراجع ديگر هم براي پيگيري هاي حقوقي وارد شوند.

وي با بيان اينكه ابومسلم تیمی مشهدی است و مسوولين مشهد هم بايد حساسيتی نسبت به وضعیتش از خود نشان دهند، اظهار كرد: هرچند محبوبيت و قدمت تيم ابومسلم مانع از خيلي مشكلات مي شود اما بايد همه دست به دست هم بدهند تا سرنوشت ابومسلم همانند پيام نشود.

رييس هيات فوتبال خراسان رضوي در خصوص تيم فوتبال پيام نيز اظهار كرد: زمانی که با كسر امتياز از پيام اين تيم به ليگ دسته 2 سقوط كرد با مشاهده نحوه مديريت و حمايت از اين تيم مشخص بود اين تيم محكوم به فناست.

وي افزود: امسال نيز با شكافي كه بين مديريت اجرايي و قانوني اين تيم ايجاد شد متولي ای براي شركت در ليگ دسته3 فوتبال کشور نداشت و مسلما با صدور راي كميته انضباطي فدراسيون محكوم به سقوط به ليگ استان خواهد بود.

چمنيان ادامه داد: در حالي كه ارزش برآورد شده تيم پيام حدود 8 ميليون تومان بيشتر نيست با بدهي حدود 800 ميليون تومانی اين تيم هیچگاه موجوديت پيدا نخواهد كرد؛ اما اميدواريم با اعتباري كه نام پيام دارد بتوانيم در سال هاي آينده روح اين اعتبار را در كالبد يك پيام جديد داشته باشيم.

وي با بيان اينكه تلاش ها و مذاكرات زيادي با فدراسيون براي اخذ امتياز یک تیم ليگ 3 به جاي پيام انجام داديم، عنوان كرد: با اخذ مجوز تيم آرمان رضا(ع) در ليگ 3 بدون پرداخت هيچ وجهي به فدراسيون فوتبال در حال حاضر حدود 30 بازيكن بومي استان با كادري بومي مشغول كار هستند كه از بعد فني مي تواند براي فوتبال استان مفيد باشد.

وي با اشاره به حضور تيم سياه جامگان در لیگ دسته 2 فوتبال کشور به وجود پتانسيل هاي فراوان در استان خراسان رضوي تاكيد كرد و گفت: اين پتانسيل ها اگر در مسير درست قرار گيرند مي توانند منجر به موفقيت فوتبال استان شوند.

رييس هيات فوتبال خراسان رضوي با استقبال از خريد امتياز حضور تيم هاي فوتبال استان در ليگ هاي مختلف فوتبال كشور اظهار كرد: نبايد در اين خصوص سوء استفاده مطرح باشد اما هركس علاقه مند به اين كار است اول بايد صلاحيت هاي مالي و مديريتي را احراز كند تا سربار فوتبال استان نشود.

وي در خصوص برگزاري بازي هاي تيم هاي خراسانی حاضر در لیگ های مختلف فوتبال کشور با آماده شدن چمن ورزشگاه تختي در اين ورزشگاه گفت: با توجه به حساسيت بالاي بازي های تيم ها و نیاز آنان به حمايت تماشاچيان با پيش قدم شدن باشگاه سياه جامگان و مشاركت تيم هاي ابومسلم و آرمان رضا(ع) رختكن ها و سرويس بهداشتي این ورزشگاه آماده سازي شده است.

چمنيان با تاكيد بر حمایت بیشتر اداره كل ورزش و جوانان استان بر آماده سازي زيرساخت ها و كمك هاي مالي به هیات فوتبال استان براي حصول برنامه هايش اظهار كرد: از استان خراسان رضوي در حال حاضر 4 تيم فوتسال در ليگ های کشوری حضور دارند اما هنوز يك سالن اختصاصي براي فوتسال در مشهد نداريم.

وي با بيان اينكه تمام تلاش خود را براي روشن نگه داشتن چراغ فوتسال در بخش بانوان را با حضور تيم فوتسال بانوان در ليگ برتر انجام داده ايم عنوان كرد: انتظار داريم اداره كل حداقل با در اختيار قرار دادن سالن بهشتي براي برگزاري بازي هاي اين تيم كمك كند.

وي ضمن بيان اينكه باشگاه ها خود باید هزینه برگزاری مسابقاتشان را در لیگ ها پرداخت کنند گفت: عوامل اجرايي، آمبولانس، نيروي انتظامي و . . . هزينه هايي دارند كه بايد از سوی باشگاه ها تامين و پرداخت شوند.

وي با اشاره به بدهي هاي تيم فوتبال ابومسلم بابت جلسات تمريني و هزينه هاي اجرايي مسابقاتش اظهار كرد: اگر تا بازي آينده اين هزينه ها پرداخت نشود هيات فوتبال استان قادر به در اختيار دادن زمين به اين تيم نخواهد بود.

چمنيان با اشاره به عدم دخالت هيات استان بر امور هيات فوتبال شهرستان مشهد و نگاهی نظارتي بر آن در خصوص برگزاري مسابقات فوتسال پنت هوس اظهار كرد: برگزاري اين مسابقات از نظر سطح كيفي و كمك به فوتسال استان آنچنان كه بايد راضي كننده نبود اما بايد از ظرفيت اين گونه حاميان مالي بيشتر در جهت رشد ورزش استفاده شود./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر