کد خبر: ۴۲۴۳۳۲۴
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۲
اردبيل/

استاندار اردبیل گفت: از ابتدای امسال تاکنون شاهد 85 درصدی تحقق اشتغال در استان اردبیل به همت دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی هستیم.

به گزارش گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران ، اکبر نیکزاد صبح امروز در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل اظهار داشت: از مجموع تعهد 43 هزار و 907 نفری اشتغال استان تا سوم بهمن ماه بیش از 37 هزار و 110 اشتغال در استان اردبیل محقق شده است که این روند همچنان ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد:‌ در فاصله دو هفته برگزاری جلسه شورای اشتغال استان تعهدات دستگاه‌های اجرایی در این حوزه از 70 درصد به 85 درصد ارتقا یافته است که رشد 15 درصدی ایجاد اشتغال در طول دو هفته نشانگر تلاش و همت دستگاه‌های اجرایی در به ثمر نشستن اهداف کار‌آفرینی و اشتغال است.

استاندار اردبیل با ارائه گزارشی از تحقق اشتغال دستگاه‌های اجرایی استان به روایت سامانه رصد یادآور شد: در این زمینه آب و فاضلاب شهری 100 درصد تعهد اشتغال خود و همچنین آب و فاضلاب روستایی نیز 74 درصد تعهد اشتغال خود را به ترتیب با اشتغالزایی 10 نفر و 83 نفر در دو حوزه یاد شده عملیاتی کرده‌اند.

نیکزاد در خصوص تحقق اشتغال آموزش فنی و حرفه‌ای و آموزش و پرورش نیز گفت: این دو مجموعه به ترتیب زمینه اشتغال 592 نفر و همچنین 347 نفر را فراهم کرده‌اند که آموش فنی و حرفه‌ای بیش از 108 درصد و آموزش و پرورش استان نیز بیش از 299 درصد به تعهد اشتغال خود عمل کرده‌اند.

این مسئول عنوان کرد: اداره کل زندان‌های استان با اشتغالزایی 95 نفر 38 درصد، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل با 772 نفر اشتغالزایی 110 درصد و بنیاد مسکن نیز با اشتغالزایی 9 هزار و 331 نفر در 10 ماه امسال 133 درصد به تعهدات اشتغال خود پایبند بوده و عمل کرده‌اند.

رئیس کارگروه تخصصی اشتغال استان بیان داشت: جهادکشاورزی با اشتغالزایی 3 هزار و 152 نفر 45 درصد، اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان با اشتغالزایی 237 نفر 119 درصد و علوم پزشکی استان نیز با 746 اشتغال 62 درصد تعهدات اشتغال خود را عملیاتی و اجرایی کرده‌اند.

نیکزاد در خصوص تحقق اشتغال اداره کل راه و شهرسازی استان نیز افزود: این اداره کل بستر اشتغال 8 هزار و 381 نفر را با 247 درصد فراهم کرده که به نظر می‌رسد در ماه‌های آینده این آمار و ارقام ارتقا یابد.

وی در خصوص اشتغال ایجاد شده در اداره کل بهزیستی، شرکت توزیع برق و شرکت شهرک‌های صنعتی نیز تصریح کرد: اداره کل بهزیستی به 73 درصد تعهد اشتغال خود و شرکت آب منطقه‌ای نیز با ایجاد اشتغال برای 477 نفر 64 درصد تعهدات اشتغال خود را عملیاتی کرده‌اند و شرکت توزیع برق 100 درصد و شرکت شهرک‌های صنعتی نیز 67 درصد تعهدات اشتغال خود را از ابتدای امسال عملیاتی کرده‌اند.

استاندار اردبیل در خصوص ایجاد اشتغال از طریق صندوق مهر امام رضا (ع)،‌ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ سازمان صنعت، معدن و تجارت، کمیته امداد، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مرکز رشد واحدهای فناوری و ورزش و جوانان نیز تصریح کرد: صندوق مهر امام رضا (ع) زمینه اشتغال 3 هزار و 164 نفر، صنعت و معدن زمینه اشتغال 5 هزار و 323 نفر، ‌فرهنگ و ارشاد 302 نفر، کمیته امداد یک هزار و 901 نفر،‌ مرکز رشد واحدهای فناوری 16 نفر، میراث فرهنگی یک هزار و 125 نفر و ورزش و جوانان نیز بستر اشتغال 226 نفر را فراهم کرده‌اند./ج1

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر