کد خبر: ۴۲۴۴۳۱۰
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۸:۴۴
سردار جزایری خبر داد

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه صدا و سیما در ورای رسانه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار دارد، گفت: در شرایط حساس جنگ نرم، مدل رفتار رسانه‌ای و تبلیغاتی ما به وسیله ستاد تبلیغات دفاعی مشخص شده است.

به گزارش خبرنگار دفاعی - امنيتي باشگاه خبرنگاران، مراسم تقدیر از "عوامل رسانه‌ای صدا و سیما و ارتش در رزمایش تخصصی دریایی ولایت 91" عصر امروز در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران، برگزار شد.

"سردار سيد مسعود جزایری" طي سخناني در اين مراسم، با تشکر از زحمات مجموعه رسانه‌های جمهوری اسلامی که دل در گرو انقلاب و نظام دارند، اظهار داشت: این عزیزان برای اسلام از همه چیز خود می‌گذرند تا پیام انقلاب اسلامی را منتشر کنند و حقیقتا صدا و سیماي ما در راس رسانه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار داشته و ماموریت بسیار خطیری دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه در شرایط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و دفاعی به سر می‌بریم حقیقتا در برابر انقلاب اسلامی، صف طویلی از دشمنان قرار دارند که در عناد با آموزه‌های انقلاب، کمترین تردیدی نداشته و از همه ابزار در عرصه رسانه‌ علیه ما استفاده می‌کنند، لذا ما افتخار می‌کنیم که خدای متعال این توفیق را به ما داده  که  صدا و سیمایی داشته باشیم که چنین وظیفه و رسالت سنگینی را به دوش دارد و در همین جا به آقایان "ضرغامی" و "موسوی" تبریک می‌گویم.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: خوشبختانه ستاد تبلیغات دفاعی ما با استحکام بیشتر و تعریف جدید راه‌اندازی شد که این ستاد مربوط به کل کشور بوده و فقط مربوط به نیروهای مسلح نیست و در شرایط حساس جنگ نرم و حتی جنگ سخت به ما کمک می‌کند و مدل رفتار رسانه‌ای و تبلیغاتی ما را مشخص کرده که این را به فال نیک می‌گیریم.

وی گفت: خوشبختانه با توجه به ابلاغ فرماندهی کل قوا قرارگاه جنگ نرم را راه‌اندازی کردیم تا در عرصه‌های کشوری و لشکری مصاف تعریف‌ شده‌تری با داشمن داشته باشیم.

جزایری تصریح کرد: ما اخیرا اتاق فکر فیلم و سینما را راه‌اندازی کرده‌ایم که اشراف احاطه‌گونه‌ای به ما در عرصه سینما می‌دهد و برای قرارگاه جنگ نرم بسیار مفید  است و بخشی از آن که مربوط به نیروهای مسلح بوده، سند بالا دستی فیلم و سینمای این نیروها را مشخص می‌کند و در عرصه فیلم، سینما و سریال و اینکه شهرک‌های سینمایی چگونه باید عمل کنند و به چه میزان باید در فیلم‌ها و سریال‌ها نقش داشته باشیم مسائل را معین می‌کند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: شرایط جنگ نرم و عملیات روانی که روزبروز پیچیده‌تر می‌شود و دشمنان با عده و عٌده زیاد و برخورداری از تکنیک بالا در این عرصه حضور دارند موجب می‌شود به این نکته توجه داشته باشیم دشمن دست و پا بسته نیست بلکه قدرت، سابقه، تجربه، امکانات زیادی دارد و هزاران اتاق فکر علیه جمهوری اسلامی به راه انداخته است، لذا در این شرایط چگونگی حضور نیروهای مسلح در رسانه‌ حتما باید تعریف شده باشد.

وی با ذکر یک مثال گفت: گاهی رسانه‌های دشمن از نیروهای مسلح ایران چهره‌ای خشن و بسیار پرقدرت برای تبلیغ و ترویج ایران‌هراسی نشان می‌دهند که این کار با اهداف خاصی صورت می‌گیرد و از طرف دیگر گاهی نیروهای مسلح ما را یک نیروی ضعیف، نحیف و کم اثر که گویا با حمله معمولی از پا در‌می‌آید نشان می‌دهند، اما خصلت‌های عملیات روانی، این برخورد دوگانه و چندگانه با یک پروژه را ایجاب کرده است.

جزایری افزود: حساسیت کار رسانه‌ای ما در اینجا مشخص می‌شود که در کجا بزرگ نشان داده شویم و رزمایش‌های ما چه موقع و در کجا و چگونه انجام شود که همه اینها نیاز به برنامه و سند بالادستی دارد و همچنین شناخت خوب از صحنه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و دفاعی را می‌طلبد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح در پایان با اشاره به اینکه مجموعه نیروهای مسلح این واقعیت‌ها را شناخته‌اند و درک درستی نسبت به آنها دارند، گفت: رسانه ملی به این نکات اهتمام و توجه داشته و امیدواریم همکاری‌های بیشتر خود را با صدا و سیما داشته و ان‌شاءالله پیام‌رسان صدیق و صادقی برای انقلاب اسلامی باشیم.

انتهاي پيام/ش
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی