کد خبر: ۴۲۴۴۴۰۸
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۱
یک کارشناس مسائل بین‌الملل مطرح کرد

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: چشم‌انداز مثبت در مذاکرات ایران و آژانس، تاثیر خوبی بر مذاکرات کشورمان با گروه 1+5 خواهد گذاشت، مشروط بر آن‌که اعضای این گروه از افراطی‌گری‌ها و مذاکرات فراقانونی خود دست بردارند.

سیدجلال فیاضی در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران با اشاره به مذاکرات اخیر ایران با آژانس انرژی اتمی گفت: با توجه به اظهارات معاون دبیرکل و تاکید وی بر ادامه مذاکرات، در نتیجه روند مذاکرات، روندی مثبت ارزیابی می‌شود.

وی ادامه داد: اکنون بر خلاف گذشته مذاکرات بدون وقفه و عاری از طرح اختلافات عمیق انجام می‌شود، لذا چشم‌انداز مذاکرات ایران و آژانس برای تدوین یک مُدالیته و ساختار، مثبت ارزیابی می‌شود.

فیاضی افزود: چشم‌انداز مثبت در مذاکرات ایران و آژانس، تاثیر خوبی بر مذاکرات کشورمان با گروه 1+5 خواهد گذاشت، مشروط بر آن‌که اعضای این گروه از افراطی‌گری‌ها و مذاکرات فراقانونی خود دست بردارند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل در پایان تأکيد کرد: اگر گروه 1+5 حقوق مشروع ایران را در چارچوب NPT  به رسمیت شناخته و تحت تاثیر فشارهای لابی صهیونیستی قرار نگیرد، در سایه چشم‌انداز مثبت مذاکرات ایران و آژانس، یخ‌های پرونده هسته‌ای ایران آب شده و زمینه توافقات فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/ش

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر