کد خبر: ۴۲۴۴۴۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۲۲:۰۱

بر اساس گزارش واشنگتن پست ۳۰ کشور جهان در سال ۲۰۱۳ در معرض خطر کودتا هستند که ۲۲ کشور در معرض خطر در منطقه ساحل و صحرای آفریقا واقع شده اند.

به گزارش گروه مجله خبري باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، ۳۰ کشور جهان در سال ۲۰۱۳ در معرض خطر کودتا هستند که ۷۰ درصد این کشورها در آفریقا واقع شده اند.

چندی پیش از آغاز مراسم سوگند باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای دور دوم ریاست جمهوری اش اولین کودتای سال ۲۰۱۳ در اریتره که کره شمالی آفریقا نام دارد، رقم خورد؛ در حمله سوم بهمن ماه حدود ۲۰۰ نظامی اریتره ای به تلویزیون دولتی این کشور کودتایی نافرجام را رقم زد که با کشته شدن تعدادی از فرماندهان ارشد کودتاچی پایان یافت.

کودتای اریتره گرچه نافرجام بود، اما نشان از مشکلات ریشه دار در این کشور دارد. اما تنها اریتره نیست که در خطر تهدید کودتایی دوباره قرار دارد؛ بر اساس گزارش واشنگتن پست ۳۰ کشور جهان در سال ۲۰۱۳ در معرض خطر کودتا هستند که ۲۲ کشور در معرض خطر در منطقه ساحل و صحرای آفریقا واقع شده اند.

به گزارش واشنگتن پست ۸ کشور دیگر غیر آفریقایی هستند که شامل یمن، سوریه، افغانستان، بنگلادش، کامبوج، اکوادور و تیمور شرقی هستند.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر