کد خبر: ۴۵۴۷۶۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۶
اهواز/

فرماندار ويژه دزفول از پيگيري براي ثبت روز دهم ذي القعده به نام روز سبزقبا(ع) در تقويم ملي خبر داد و گفت:پيگيري براي ثبت يك روز از ايام دهه كرامت به نام سبزقبا(ع) در تقويم ملي در حال انجام است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران خوزستان؛ عبدالرضا احساني نيا در نشست هماهنگي گراميداشت سالروز ميلاد امام هشتم حضرت امام رضا(ع)در محل فرمانداري دزفول افزود: وجودپرخير و بركت بارگاه ملكوتي امام هشتم شيعيان(ع)در ايران اسلامي افتخاري بزرگ براي مردم ايران است كه با برگزاري آيين هاي ويژه به خصوص در دهه كرامت اين نعمت بزرگ ارج نهاده مي شود.
وي افزود:با توجه به وجود بارگاه ملكوتي حضرت محمدابن موسي الكاظم (ع) در دزفول و اينكه شهر دزفول به نام سبزقبا در كشور شناخته مي شود لذا طبق مصوبه شوراي فرهنگ عمومي شهرستان تلاش براي ثبت روز سبزقبا(ع) در تقويم ملي در حال انجام است.
فرماندار دزفول همچنين از اهتزار پرچم متبرك سبزقبا(ع) در يكشنبه شب هفته آينده در ميدان رودبند خبر داد و گفت: پرچم سبزقبا (ع) با اجراي آيين مولودي خواني و برگزاري جشني باشكوه در بوستان دولت دزفول به اهتزار در مي آيد.
وي حركت كاروان نمادين امام رضا (ع) در روز سه شنبه مصادف با سالروز ميلاد خجسته آن حضرت از مصلاي جمعه دزفول تا آستان متبركه سبزقبا(ع) را از ديگر برنامه هاي دهه كرامت در دزفول برشمرد و گفت: پرچم سبز رضوي نيز در روز ميلاد آن حضرت در آستان سبزقباي دزفول به اهتزار در مي آيد.
رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دزفول نيز در اين نشست از برگزاري شب شعر سبزقبا (ع)،عيادت دو تن از خادمان امام رضا(ع) با بيماران بستري در بيمارستان و نيز خانواده معظم شهدا خبر داد و گفت:به مناسبت ميلاد خجسته امام هشتم (ع) جشن هاي باشكوهي در بوستان هاي رعنا و دولت و سالن كوثر برگزار مي شود.
سيد محمد‌ سبزقبا (ع) از اولاد امام موسي‌ ابن ‌جعفر (ع)،سيدي جليل‌القدر و با كرامت بود كه بر اثر ظلم و ستم خاندان پليد عباسي و به قصد تبليغ افكار پدر و ترويج امامت برادرش از مدينه خارج شد و پس از عبور از بيابان‌ شبه جزيره عربستان از بصره به خرمشهر و از آنجا به اهواز و سپس وارد شهر دزفول شد و چون اكثر اوقات مانند ديگر علويان لباس سبز بر تن مي‌كرد او را سبزقبا مي‌گفتند.
آستان متبركه سبزقبا(ع) در دزفول در تمام ايام سال پذيراي مشتاقان اهل بيت(ع) است./س
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر