کد خبر: ۴۵۶۰۵۲۴
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۲ - ۰۶:۱۵

ارزان بودن هزينه حمل و نقل دريايي نسبت به حمل و نقل هوايي و زميني موجب شده كه صاحبان كالا علاقمند به استفاده از اين نوع حمل و نقل باشند.

طاهري كارشناس اقتصادي در گفتگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران، گفت: حمل و نقل دريايي در كمك به رشد و توسعه اقتصادي كشور داراي اهميت بالايي است.

وي با اشاره به اينكه حمل و نقل دريايي از ديرباز مورد توجه كشورهاي حاشيه دريا بوده است گفت: در زمان جنگ حمل و نقل دريايي تحت تاثير جريانات نظامي و سياسي منطقه قرار گرفته و اين موجب شده كه در اين صنعت رشد چشمگيري نداشته باشيم.

اين كارشناس اقتصادي تصريح كرد: ارزان بودن هزينه حمل و نقل دريايي نسبت به حمل و نقل هوايي موجب شده كه صاحبان كالا علاقمند به استفاده از اين نوع حمل و نقل باشند.

طاهري افزود: ثابت بودن نرخ كرايه، ايمني و ضريب اطمينان بالا از مزاياي ديگر حمل و نقل از راه دريا است.

وي با اشاره به اهميت استفاده از تكنولوژي روز افزود: در چند سال اخير ناوگان دريايي اقدامات خوبي در ساخت و ساز كشتي‌ها و لنج‌ها و سكوهاي پهلوگيري كشتي در مناطق جنوبي انجام داده اما با استفاده از تكنولوژي‌هاي جديد در اين زمينه مي‌‌توانيم موفق‌تر عمل كنيم.

اين كارشناس اقتصادي خاطر نشان كرد: علاوه بر حمل و نقل بار مي‌توانيم درآمدهايي از حاشيه درياها از پهلوگيري كشتي‌هاي و ارائه خدماتي مانند احداث تعميرگاه بين‌‌المللي در خليج فارس و تامين آذوقه و سوخت كشتي‌هاي عبوري داشته باشيم.

طاهري در پايان افزود: حضور بخش خصوصي در كنار نيروي دريايي و نوسازي و بازسازي ناوگان دريايي موجب توسعه حمل و نقل دريايي و استفاده از تكنولوژي‌هاي جديد و به روز در ناوگان دريايي خواهد شد.

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر