کد خبر: ۴۵۶۱۳۰۲
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۱
فایننشال تایمز ؛

روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی درباره ایران نوشت: پیشنهادهای ایران فرصتی دیپلماتیک به اوباما می‌دهد.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران ، این روزنامه انگلیسی می‌نویسد رد و بدل شدن پیامهایی بین مقامات ایران و آمریکا در خلال هفته گذشته باعث شده چشم‌اندازهای دیداری تاریخی بین رئیس جمهور دو کشور بالا رود، حتی اگر این دیدار به شکل یک دست دادن گذرا در راهروهای سازمان ملل باشد.
فایننشال تایمز پس از طرح این ادعا که موضع مقامات ایرانی در بحث برنامه هسته‌ای این کشور تغییر کرده این تحولات را موضوعی دانسته که هم برای اوباما خطرات و هم فرصت‌هایی به دنبال داشته است.
این روزنامه می‌نویسد: تغییرات از جانب ایران، برای اوباما هم فرصتی حیاتی پدید آورده‌اند و هم خطرات قابل ملاحظه‌ای دارند. با آنکه او گفته اگر لازم باشد از زور برای جلوگیری از دستیابی ایران به بمب استفاده خواهد کرد، اوباما خواهان آن خواهد بود که به هر قیمتی از جنگ دیگری در خاورمیانه جلوگیری کند.
این گزارش می‌افزاید: در همین حال، اگر او به این معتقد باشد که می‌توان با تهران توافقی داشته باشد نیاز خواهد داشت تا هم اسرائیل و هم کنگره آمریکا که به شدت به ایران مظنون است و کنترل بخش زیادی از تحریم‌ها را در اختیار دارند را با خود همراه کند.
علاوه بر این، به زعم فایننشال تایمز، مقامات آمریکایی می‌دانند که اگر دکتر روحانی دولتهای دیگر را متقاعد کند که به انجام مذاکراتی جدی تمایل دارد، آنگاه اجرای تحریم‌های سخت‌گیرانه بین‌المللی علیه صنعت نفت و بانکداری ایران بسیار دشوار خواهد بود.
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی