کد خبر: ۴۵۶۲۰۲۸
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۵
۳۰ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۵
کد خبر : ۴۵۶۲۰۲۸
تصمیمی که سرخ ها را برافروخته کرد؛

نمره مردودی قهرمانی در دیدار پرسپولیس سپاهان از دید کارشناسان

قضاوت محسن قهرمانی در دیدار سپاهان پرسپولیس که منجر به شکست ده نفره پرسپولیس شد، از دید کارشناسان تیم داوری نمره قبولی نگرفت.


به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران در صحنه ای که داور به سود سپاهان اعلام ضربه پنالتی کردداور مرتکب اشتباه شد ،این نظر کارشناسان داوری است. 

نوذر رودنیل :داور اشتباه کرد/خطای بازیکن سپاهان مشخص بود

کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت: با توجه به اینکه خطای اول توسط بازیکن سپاهان انجام شد، اعلام ضربه پنالتی به ضرر پرسپولیس، اشتباه بود.


نوذر رودنیل افزود: پخش تصاویر آهسته صحنه‌ای که منجر به اعلام پنالتی شد، با تأخیر زیاد از سوی تلویزیون صورت گرفت، اما پس از پخش آن، یک نکته مسلم بود، اینکه اعلام ضربه پنالتی از سوی داور بازی اشتباه بود.

مدرس داوری فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: خطای اول توسط بازیکن سپاهان صورت گرفت که بازیکن پرسپولیس را بدون آنکه توپ در کار باشد، به شکل آشکاری سرنگون کرد. حتی اگر داور این صحنه را از دست داده باشد، کمک‌داور باید به او کمک می‌کرد. باید خطای بازیکن سپاهان گرفته می‌شد و موضوع پنالتی کاملا منتفی بود.

نصیر زاده :اشتباه قهرمانی آشکار بودوپنالتی درست نبود

کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت: پنالتی اعلام شده به سود سپاهان و علیه پرسپولیس، همچنین اخراج میثم حسینی از پرسپولیس، کاملا نادرست و یک اشتباه آشکار بود.

هوشنگ نصیرزاده افزود: تصمیم‌های داوری در صحنه منجر به اعلام پنالتی برای سپاهان درست نبود. در حرکت آهسته این صحنه که پخش شد، مشخص بود که داور صحنه را از دست داد و کمک‌داور باید به او کمک می‌کرد.

وی ادامه داد: در این صحنه، خطای اول را بازیکن سپاهان به شکل آشکار انجام داد و با اعلام خطای او، اعلام پنالتی جایز نبود. میثم حسینی هم ضربه سنگینی به حریف نزد. در واقع با پا به او ضربه نزد، بلکه با ساق پا زد. از نظر فنی، ضربه با قسمتی از پا که داخل کفش قرار می‌گیرد، به عنوان ضربه پا تلقی می‌شود. در این صحنه تصمیم درست، اخطار به هر دو بازیکن و اعلام ضربه آزاد برای پرسپولیس بود.

سیار:از قضاوت قهرمانی تعجب کردم/بازیکن سپاهان فن کمر زد

کارشناس داوری فوتبال گفت : بازیکن سپاهان فنر کمر زیبایی به بازیکن پرسپولیس زد و تعجب می کنم چرا داور علیه پرسپولیس پنالتی گرفت و بازیکن این تیم را اخراج کرد.

پرویز سیار افزود : ابتدا چون تصویر آهسته پخش نشد متوجه نشدم چه اتفاقی افتاده که داور تصمیم به اخراج بازیکن پرسپولیس و گرفتن پنالتی به نفع سپاهان کرده اما تصاویر آهسته کاملا گویا و واضح بود که بازیکن سپاهان فن کمر را به زیبایی زد و خطا می بایست به نفع پرسپولیس اعلام می شد .

وی افزود : من تعجب می کنم که داور چرا اعلام پنالتی کرد و چرا بازیکن پرسپولیس را اخراج کرد . این اشتباه بزرگ در دقایق ابتدایی بازی علامت سوال بزرگی است و من نمی دانم داور چگونه می خواهد این اشتباه خود را توضیح دهد.

فنایی: اشتباه دقیقه چهار قهرمانی تمرکز بازی را از وی گرفت

محمد فنایی کارشناس داوری در مورد  داوری بازی پرسپولیس – فولاد سپاهان گفت:  در داوری بازی سپاهان- پرسپولیس محسن قهرمانی دچار اشتباهات فراوانی شد خطایی که در دقیقه چهار بازی گرفت و در ادامه ی آن کارت قرمزی که به بازیکن پرسپولیس  میثم حسینی داد اشتباه محض  بود،  از همان دقیقه ی چهار به بعد داور بازی تمرکز خود را از دست داد و باعث اشتباهات بعدی وی شد این اشبتاه منجر شد در لحظه هایی نظم بازی از دست قهرمانی خارج شود.

 فنایی  در ادامه افزود:  قهرمانی در بازی روز جمعه سرخپوشان با سپاهان روز خوبی نداشت و به همین دلیل نمره خوبی در این بازی نمی گیرد.

میرزابیگی: قهرمانی اصلاً صحنه را ندید و قضاوت کرد

ابراهیم میرزابیگی  اذعان داشت: محسن قهرمانی در بازی پرسپولیس و سپاهان یک اشتباه بسیار بزرگ انجام داد که این مسئله موجب شد تا تمامی بازی تحت تأثیر آن قرار گیرد و آن هم مسئله پنالتی بود که به سود سپاهانی ها گرفته شد و میثم حسینی از تیم پرسپولیس در همان ابتدای کار اخراج شد و به اعتقاد من چون قهرمانی در آن صحنه نگاهش به طرف نقطه کرنر بود نتوانست درست قضاوت کند و اگر قرار بود که در آن صحنه ای که اتفاق افتاد و منجر به پنالتی شد کسی اخطار می گرفت آن بازیکن سپاهانی ها بود و نه میثم حسینی و آنقدر این صحنه و نحوه قضاوت قهرمانی در همه مسابقه تأثیرگذار بود که نمی توان درباره اش صحبت کرد.

اصفهانيان: رویانیان باید پاسخگوی اتهاماتش به داوری باشد

فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران افزود: هیچ داوری دوست ندارد که اشتباه قضاوت کند و گذاردن یک داور برای یک بازی برای این است که حق به حقدار برسد.

اصفهانیان در ادامه اظهار داشت: قهرمانی در آن صحنه اشتباه کرد ما براساس آئین نامه کمیته داوران با قهرمانی برخورد خواهیم کرد.

وی درباره گفته های رویانیان در مورد درخواست 60 میلیون تومان یک داور از تیم پرسپولیس گفت: همانطور که ما مسئول پاسخگویی اشتباهات داوری هستیم رویانیان هم باید نسبت به صحبت های مطرح شده پاسخگو باشد و با ادله و مدارک این موضوع را اثبات کند به هر حال ما مسائل مطرح شده توسط مسئولان باشگاه پرسپولیس را به مسئولان ذیربط انعکاس خواهیم داد تا رسیدگی کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: به نظرم در ذهن خطور نمی کند که یک داور پیشنهاد 60 میلیون تومان را به باشگاه پرسپولیس کرده باشد چرا که این موضوع در کشور ما کمتر وجود داشته است به هر حال مسئولان پرسپولیس نباید با بیان این موضوعات عملکرد داوران را زیر سوال برند.

وی بیان کرد:  به طور حتم  اگر داوری تقاضاي پول و رشوه کند ما با آن داور برخورد قانونی خواهیم کرد و از داوری هم کنار گذاشته می شود.

اصفهانیان در مورد اشتباهات متعدد قهرمانی در طول فصل سیزدهم گفت: به هر حال قهرمانی دوره محکومیتش را می گذراند و دوباره به داوری باز می گردد، داوران باید روز به روز سیر صعودی داشته باشند و  قهرمانی هم از این امر مستثنا نیست. به هر حال این صحنه را داور و کمک داور می توانستند با همکاری و هماهنگی یکدیگر ببینند تا قهرمانی دچار اشتباه نمی شد.

وی در ادامه اظهار داشت: کمک داور این مسابقه بیان کرده که این صحنه را ندیده است فقط زمانی که قهرمانی اعلام پتالتی کرده متوجه صحنه خطا شده است به هر حال اتفاقی که نباید می افتاد صورت گرفت و داور به اشتباه پنالتی را به نفع سپاهان اعلام کرد.

وی در پایان  خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه قرار است کمیته داوران امروز فیلم بازیها و گزارش ناظران را مشاهده و بعد نظر نهایی را در مورد عملکرد داوران در هفته دهم بیان کنند.

وي تصريح کرد: قهرماني در قضاوت خود دچار اشتباه شده و در مورد وي مطابق آيين نامه رفتار خواهد شد.

 بر اساس اعلام ناظران، قضاوت چهار بازی مشکل خاصی نداشت و دیگر ناظران هنوز گزارش هایشان را ارائه نکردند تا نتیجه را اعلام کنیم./آق

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
محمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۳۰
پس لگدی که بازیکن پرسپولیس به بازیکن سپاهان زد چطور میشود
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر