کد خبر: ۴۵۸۹۱۰۵
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ - ۰۳:۰۶
خانم ها حتما بخوانند؛

یه دو سه سالی چادر ملی به سر بودم که از چادر ملی خسته شدم و داشتم دوباره مانتویی می شدم. یه جاهایی به خصوص تو محل خودمون از خجالت چادر ملی سرم می کردم اما جاهای دیگه با مانتو بودم که کار خدا رفتم تو کلاس جوان در حسینیه محلمون اسم بنویسم.

مجله شبانه باشگاه خبرنگاران؛

حتما با سلسه مطالبی با عنوان "خانم‌ها حتما بخوانند" یا محوریت مسئله حجاب که هر شب در مجله شبانه منتشر می‌شود آشنا هستید.

اگر شما دوستان گرامی نیز مطلب، خاطره،دلنوشته و ... در مورد مسئله حجاب دارید می توانید به ایمیل bashgaheshabaneh@gmail.com ارسال کنید تا با نام خودتان منتشر شود شما حتی می توانید در این بخش مطالب دیگر عزیزان را نقد نکنید.


----------------------------------------------------

از وقتی به سن تکلیف رسیدم به حجابم حساس بودم و اگه تو عکسام ناخودآگاه کمی از مویم پیدا بود اعصابم خورد می شد ولی چون فکر میکردم نمی تونم چادر رو جمع و جور کنم چادری نبودم و اصلا به آن فکر هم نمی کردم.

تو دوران دبیرستان بودم که برای مادرم یه قواره چادر از کربلا سوغات آوردن. مامانم گفت: چادر ملی می خوای؟ و منم موافقت کردم دادیم چادر ملی اندازه ام دوختن و سرم کردم

خودمونیم خجالت می کشیدم یه دفعه تو محل چادر به سر بودم و این قضیه تو فامیل خیلی پیچید چون مادرم مانتویی بود و همه تعجب کردن که چی شد که من چادری شدم .

یه دو سه سالی چادر ملی به سر بودم که از چادر ملی خسته شدم و داشتم دوباره مانتویی می شدم. یه جاهایی به خصوص تو محل خودمون از خجالت چادر ملی سرم می کردم اما جاهای دیگه با مانتو بودم که کار خدا رفتم تو کلاس جوان در حسینیه محلمون اسم بنویسم .

کلاس جوان جمع دوستانه ای است که جمعه صبح ها در حسینیه تشکیل می شه استادمون درباره موضوعات مختلف(مثلا درباره توکل بر خدا و ...) برامون صحبت می کنه و تو محل از این کلاس خیلی تعریف می کردن ( وقتی رفتم دیدیم واقعا کلاس خوبی است و حاضر نیستم جمعه ای غایب بشم )

تو هیچ کدوم از شرایط کلاس مشکلی نداشتم جز اینکه چادر ملی قبول نمی کردند و باید چادر ساده سر می کردیم. من گفتم که نمی تونم چادر ساده رو جمع کنم! یکی از بچه ها گفت که جاهای دیگر رو با چادر ملی برو اینجا رو با چادر ساده بیا. منم پذیرفتم و اسم نوشتم.

خودم تو کار خدا موندم ! وقتی چادر ساده سر کردم و راهی حسینیه شدم تو چادر ساده احساس راحتی کردم و دیدم جمع کردنش سخت نیست و این فقط فکر باطل بود که نمی تونم .

کم کم به چادرم حساس تر شدم و دیگر در منزل هم نامحرم می آمد چادر سر می کردم و نمی دونم چه جوری شد که به خودم اومدم و دیدم تازه رویم را هم می گیرم . همان طور که مادر بزرگم رو می گرفت و من با خودم یه زمانی می گفتم من عمرا بتونم اینجوری رو بگیرم جوری شد که مثل دوست قبلی که گفته بود تو کلاس های آزمایشگاه دانشگاه هم چادرم رو درنیاوردم.

مادر و پدرم از اول به حجاب من کار چندانی نداشتند و گفتند هرجور خودت دوست داری حجابت رو رعایت کن. وقتی هم چادری شدم با اینکه خود مامانم مانتویی هست ولی والدینم هردوشون خوشحال شدن.

الان حدود 2 سال و خورده ای از اون ماجرا می گذرد و من بیشتر از قبل به چادرم علاقه مند هستم و شاید منشاء این علاقه اینه که یه چیز تو قلبم بهم می گه که خدا دوست داره من چادری باشم و منو اینجوری بیشتر می پسنده.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
بهرام
|
United States
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۹
درود بر اصالت و شرفت
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۹
برو خدار رو شکر کن. خدا واقعا دوست داره.قدر خودتو بدون.و به حرفهای مردم کاری نداشته باش.تو خدا رو شاد کن نه مردم رو
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۹
برو خدار رو شکر کن. خدا واقعا دوست داره.قدر خودتو بدون.و به حرفهای مردم کاری نداشته باش.تو خدا رو شاد کن نه مردم رو
ریا میشه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۹
بسیار زیبا. ممنون از مطلب قشنگتون. به امید روزی که خواهرامون بدونن اگه بهشون میگن چادر بپوش, فقطططط به خاطر خودشونه وبس. وگرنه پوشش یا عدم پوشش شما چه سود و زیانی به شخص من میرسونه؟
ناشناس
|
-
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۹
خدا دوستت داره!مواظب خوبیهات باش!
narges
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۹
آفرین به تو دختر پاک ایزونی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۱۹
کاشکی همه دخترها اینجوری بودن!من که وقتی میرم تو خیابون، واقعا دلم میگیره!
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر