روش‌های چینی برای عیالوار شدن!

در شرایطی که چینی ها از طرف دولت ملزم به رعایت قانون تک فرزندی هستند، یک کارگردان چینی با صدور اعلامیه‌ای گفت که سه فرزند دارد و به همین دلیل از مردم عذر می خواهد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، ژانگ ییمو کارگردان مشهور چینی در نامه سرگشاده‌ای گفت سه فرزند دارد اما شایعاتی مبنی بر این که پدر هفت فرزند است، رد می‌کند. او گفته است که با داشتن سه فرزند به قوانین کشورش بی احترامی کرده و به همین دلیل از مردم عذرخواهی می کند. ژانگ ییمو در وب سایت خود نوشت که او و همسرش دو پسر و یک دختر دارند و حاضرند برای جبران این بی قانونی، در شهر ووژی چین سرمایه گذاری کنند. 

ژانگ ییمو فیلمساز بین‌المللی و تحسین شده چینی

ژانگ البته یکی از صدها ثروتمند چینی است که قوانین تک فرزندی را در این کشور نادیده می گیرد. قوانینی که از سال 1970 برای کنترل جمعیت این کشور وضع شده و بر اساس آن، داشتن بیش از یک فرزند در شهرها و بیش از دو فرزند در روستاها مستلزم پرداخت جریمه است. 

این روزها اما چینی های ثروتمند با پرداخت جریمه یا مهاجرت موقتی به مناطق اطراف مثل هنگ کنگ و تایوان، فرزندان دوم و سوم خود را به دنیا می آورند. 

مدتی قبل حتی عده ای از چینی ها برای فرزندآوری بیشتر دست به دامن آمریکایی ها شدند و با اجاره رحم زنان امریکایی، هم صاحب فرزند شدند و هم برای فرزندشان تابعیت چینی آمریکایی گرفتند. این طرح حدود 120 هزار دلار برای خانواده های چینی هزینه دارد با این حال، استقبال از آن در سال جاری بیش از گذشته اعلام شده است؛ تا جایی که کلینیک های باروری امریکایی در حال راه اندازی وبسایت چینی و استخدام کارکنان چینی زبان برای ارائه خدمات بهتر به متقاضیان هستند.

این دور زدن های قانون در کنار پیر شدن هرم سنی چین، باعث شد تا چند روز قبل، خبرگزاری شینهوا از تجدید نظر دولت چین در قانون تک فرزندی خبر داد و نوشت که دولت، قوانین را در این زمینه تعدیل خواهد کرد. این به آن معناست که از این پس به خانواده هایی که یکی از والدین آنها تک فرزند بوده، اجازه داده می شود که دو فرزند داشته باشند. 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: وبگردی ، چین ، بچه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: