قم/

رشد صادرات قم با وجود روند نزولی صادرات در کشور

پنجمین جلسه شورای گفت‌وگوی مسئولان استان قم و فعالان بخش خصوصی امروز با حضور نمایندگان بخش‌های صنعت و کشاورزی در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران قم، معاون برنامه‌ریزی استاندار قم امروز در پنجمین جلسه شورای گفت‌وگوی مسئولان استانی با فعالان بخش خصوصی بیان کرد: با توجه به اهمیت تجارت الکترونیک در عصر حاضر، در استانداری کمیته‌ای به‌نام «اقتصاد دیجیتال» تشکیل شده است.

سیدرضا دهناد ادامه داد: برای شناسایی اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات در اردیبهشت ماه سال آینده همایشی با این موضوع برگزار خواهد شد.

وی افزود: این همایش در سطح کشوری برگزار خواهد شد و افراد مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات با هدف شناسایی با تمام ظرفیت این حوزه در بخش اشتغال در آن شرکت می‌کنند.

معاون برنامه‌ریزی استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خرسندی از برگزاری جلسات مشترک بین بخش خصوصی و بخش دولتی اظهار کرد: در این جلسه موضوعات مختلفی همچون مالیات، بیمه تامین اجتماعی، بهداشت و ... توسط فعالان بخش خصوصی مطرح شد و مسئولان استان نیز پاسخگوی سئوالات هستند.

دهناد تعامل بین بخش خصوصی و دولتی را مهم‌ترین عامل حل مشکلات فعالان عرصه تولید و صادرات استان ‌قم دانست و بیان کرد: با وجود روند کاهش صادرات در کشور اما خوشبختانه استان قم با توجه به وجود گمرک سلفچگان در زمینه صادرات رشد قابل توجهی داشته است.

وی همچنین عنوان کرد: نرخ تورم استان قم نسبت به کل کشور پایین‌تر است.

معاون برنامه‌ریزی استانداری قم با بیان‌ اینکه نرخ بیکاری در استان قم از 11.5 دهم درصد به 8.2 درصد رسیده است، اذعان کرد: البته در مورد فارغ‌التحصیلان ما با مشکل بیکاری مواجه هستیم، وی دلیل این موضوع را نبود شغل مناسب برای فار‌غ‌التحصیلان دانشگاهی دانست./ش
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: قم ، رشد ، صادرات ، روند ، نزولی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: