لباس ورزشی یا مربی ؟

دو دانشجوی کانادایی لباسی را طراحی کرده‌اند که به کاربر خود می‌گوید هنگام ورزش چقدر سخت کار کرده و به چه میزان از انجام حرکات طی تمرین سر باز زده است.

 به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از العالم ،‌این لباس کامل ورزشی که "آتوس" نام دارد، مجهز به حسگرهای کوچکی است که خروجی ماهیچه، ضربان قلب و تنفس را اندازه گیری می‌کند.

وقتی که کاربر با این لباس حرکت می کند، فعالیت الکتریکی وی روی پوستش اندازه گیری می‌شود و به اطلاعات سودمند عملکرد تبدیل می‌شود. این اطلاعات به صورت وایرلس به دستگاهی به اندازه یک کارت بانکی که "هسته" نام دارد منتقل شده و با سامانه آتوس هماهنگ می‌شود.

این سامانه اطلاعات را جمع آوری می کند و راهی برای درک انجام موثر تمرینهای ورزشی به کاربر ارائه می‎کند. برای مثال این اطلاعات نمره ای برای تلاش ماهیچه‌های کاربر در نظر گرفته تا وی بداند که تا چه حد از ماهیچه های خود کار می‌کشد.

 در عین حال فعالیت ضربان قلب ثبت می‌شود تا کاربران برای وارد شدن به منطقه درست ضربان قلبی خود فعالیت ورزشی و تناسب اندام خود را اصلاح کنند. این حسگرها همچنین به کاربران این اطمینان را می‌دهند تا بدانند چه در حین انجام فعالیتهای کششی و یا استفاده از وزنه در وضعیت تعادل به سر می برند یا خیر.

دانانجا جیالات و کریستوفر ویب دانشجویان دانشگاه واترلو که از تمرین‌های ورزشی روزمره خود احساس کسالت می کردند این لباس ورزشی را ابداع کردند تا افرادی که نمی‌توانند یک مربی شخصی داشته باشند از میزان عملکرد ماهیچه های خود مطلع باشند.

این لباس ورزشی با قیمت 99 دلار و دستگاه "هسته" با قیمت 199 دلار به فروش می‌رسد. انتظار می‌رود نسخه اولیه این لباس از اوایل سال آتی میلادی با 14 حسگر و دو حسگر اضافه برای ضربان قلب و تنفس وارد بازار شود.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: بین الملل ، کانادا ، لباس ، مربی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر