مشکلات نظام آموزشی ۳-۳-۶ از نگاه وزیر؛

برگزاری کلاس‌های درس در انبار‌ها

وزیر آموزش و پرورش جزئیات مشکلات نظام آموزشی ۳-۳-۶ را شرح داد.

علی اصغر فانی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران ، گفت: در گذشته دوره ابتدایی ۵ ساله بود وقتی ۶ ساله شده یک پایه به پایه تحصیلی ابتدایی اضافه شده که این تغییر در نظام آموزشی مشکلاتی را ایجاد کرده است. 

این مقام مسئول در ادامه عنوان کرد: از نظر کمی کمبود کلاس درس احساس شده و اضافه شدن یک پایه دانش‌آموزان را با مشکلاتی مواجهه کرده است. 

وی در خصوص برخی از مشکلات اظهار داشت: در همین راستا تعدادی از مدارس از نمازخانه‌ها، انباری‌ها و گوشه‌ای از مدارس را برای تدریس در نظر گرفته و حتی در زمان ثبت نام در مقطع پنجم ابتدایی کمتر ثبت نام نموده تا بتوانند کلاس درس برای پایه ششم ابتدایی اختصاص دهند. 

فانی افزود: از نظر تأمین نیروی انسانی به ویژه تأمین معلم مدارس مجبور شدند تا از معلمانی استفاده کنند که در مقاطع بالا‌تر تدریس کرده که با جابجایی معلمان از مقاطع بالا به پایین در زمینه آموزش مشکلاتی ایجاد شده است و این دسته از معلمان تخصص و آموزش لازم را برای تدریس در مقاطع تحصیلی را ندارند. 

وزیر آموزش و پرورش در ادامه تصریح کرد: پیش بینی می‌شود که تا ۲ سال آینده این مشکلات حل شود و ضعف‌ها را به تدریج با برنامه ریزی از بین ببریم.

انتهای‌پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: وزیر ، اموزش ، پرورش ، مشکل
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
GERMANY
ktesjqht
۰۳:۴۷ ۱۷ آذر ۱۳۹۲
20
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر