با توجه به مذاکرات ذکر شده در معاهدات ژنو؛

"اعزام دانشجو" به انگلیس تا اطلاع ثانوی ممکن نیست

با توجه به توافقات و مذاکرات ذکر شده در معاهدات ژنو تا اطلاع ثانوی اعزام دانشجو به دانشگاه‌های انگلیس وجود ندارد.

مجتبی صدیقی، معاون دانشجویی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران گفت: با توجه به برداشتن برخی از تحریم‌ها در مذاکرات ژنو بر پرداخت مستقیم شهریه به دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها برای دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور تا مبلغ توافق شده برای یک دوره شش‌ماه این امر هم اکنون در حال بررسی است. 

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا بر اساس این مصوبه ذکر شده در ژنو دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های انگلیس نیز می‌توانند تحصیل کنند، اظهار داشت: البته این نکته نیز باید ذکر شود که برای اعزام دانشجو در اکثر دانشگاه‌های خارج از کشور برای اعزام هیچ مشکلی نداشته‌ایم. البته بحث دانشگاه انگلیس از جمله مسائلی است که در گذشته اتفاقاتی رخ داده است. 

وی افزود: جمع بندی مراجع مسئول این بوده که تا اطلاع ثانوی مبادله دانشجو به دانشگاه‌های این کشور نداشته‌ایم. 
هم اکنون یک سری بررسی‌هایی صورت گرفته است، چنانچه بررسی بر روی این مسئله که این مبادلات شامل اعزام دانشجو است یا دانشجویانی که با هزینه شخصی هم می‌روند، می‌شود تا بتوانند از تسهیلات استفاده کنند. 

صدیقی تصریح کرد: هم اکنون مکاتباتی با مراجع ذیربط داشته‌ایم و منتظر جواب هستیم تا مناسب با شرایط سیاسی جدید کشور این امر محقق شود. 

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر